חוזר: משולש העסקים של אלעד

אחרי שהדיון על אישור משולש העסקים בקבינט הדיור הוסר מסדר היום – כעת הוא שב לשולחן דיונים וכבר נכלל בסדר היום של ישיבת קבינט הדיור הקרובה, המתוכננת להתקיים בשבוע הבא • במהלך הישיבה, ככל הנראה יכריזו על אישור התוכנית להפקדה

המשולש חוזר לדיון
המשולש חוזר לדיון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי שהדיון על אישור משולש העסקים הוסר מסדר היום של ישיבת קבינט הדיור, התבשר ראש העיר ישראל פרוש כי הנושא שב לשולחן הדיונים ובישיבת קבינט הדיור הקרובה הוא נכלל בסדר היום.

כזכור, לפני כחודש, התברר כי הסעיף הורד מסדר היום, כאשר הסיבה לכך היא ככל הנראה עירוב בין התנגדות רשויות סמוכות לתכנית סירקין הקטנה לבין הדיון על אישור שטח המשולש לעסקים. ראש העיר התריע כי מדובר בהחלטה הפוגעת בפרנסתן של אלפי משפחות מתושביה העכשוויים של אלעד ומאלה שאמורות להגיע אליה בעתיד.

כזכור, לפני מעט יותר מחצי שנה, בערב פסח האחרון, נחתם הסכם הגג בעיר אלעד, במסגרתו סוכם על בניית כ-6,000 יחידות דיור בשלב ראשון בתוך תחומי הקו הכחול של העיר אלעד, בעיקר בצפון מערב העיר.

במסגרת ההסכם נכללו הקמת אזורי מסחר ותעסוקה במשולש העסקים ממערב לעיר, צמוד לכביש 6, בהיקף של כשני מיליון מ"ר – מרכז שיעניק עוגן כלכלי יציב לאלעד המתרחבת.

ראש העיר והצוות המקצועי התעקשו לכל אורך הדיונים שהסכם הגג חייב לכלול את שטח העסקים בהסכם, כדי שבניית הדירות לא תיעשה על קרקע ריקה ולעיר תהיה יציבות כלכלית שתוכל לקיים את השכונות החדשות ולחזק את הוותיקות.

לשטח משולש זה היו חסמים רבים בגלל סמיכותו לשטחי בארות מים. בהתמדה ומאמצים רבים הצליחו בעירייה להסיר חסם זה ואף הגדיל לעשות, ושכנע את משרד התחבורה להקים בסמיכות למתחם התעסוקה תחנת רכבת גדולה ומשמעותי למען תושבי אלעד והלקוחות שיגיעו למתחם העסקים.

במהלך החודשים האחרונים התקיימו דיונים לסיפוח שטח נוסף, "סירקין הקטנה", אותו סירבה פתח תקווה לבנות בתחומה, כאשר השטח היה אמור לשמש מקום לעוד אלפי יחידות דיור להמשכה של העיר אלעד.

לאחר השלמת התכנון למתחם התעסוקה והורדת החסמים, היה אמור קבינט הדיור לאשר הרחבת בניית שטח משולש התעסוקה, אלא שאז התברר לראש העיר כי משום מה, כמחצית מהשטח המסחרי לא ייכלל בהכרזה. לאחר שהתברר כי יש מי שנשען על התנגדות לתכנית סירקין הקטנה, שיגרו הרשויות מכתב עם הבהרה מפורשת כי הם לא מתנגדים למשולש העסקים.

באותו דיון לא נכלל סעיף המשולש, אולם עתה, כאמור, התבשרו בעיריית אלעד כי בישיבת קבינט הדיור הקרוב, שצפויה להתקיים בשבוע הבא, ייכלל הסעיף בסדר היום כדי לאשר הכרזה על

השארת תגובה