רגעי ההכרעה: נתניהו מחכה לבנט

הדרישה המרכזית של הבית היהודי: תיק המשפטים במקום התרבות והספורט ■ בליכוד בינתיים מסרבים להיענות, ומציעים פשרות חלופיות ■ היום ישובו ויוועדו הצדדים בניסיון להתקדם ולסכם על הצטרפות הבית היהודי לממשלה

נפתלי בנט ונתניהו. צילום: לע"מ
נפתלי בנט ונתניהו. צילום: לע"מ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

רגע האמת של ממשלת נתניהו הרביעית מגיע: הזמן שניתן לראש הממשלה בנימין נתניהו להציג בפני הנשיא את ממשלתו יסתיים הערב – ובינתיים אין לראש הממשלה מספיק חברים בקואליציה שלו – בשל חוסר ההסכמות עם הבית היהודי.

בבית היהודי דורשים באופן נחרץ לקבל לידיהם במקום תיק התרבות והספורט את תיק המשפטים, עבור ח"כ איילת שקד, וכן שכל שרי המפלגה יושבעו בפעימה הראשונה, ולא יזדקקו לשינוי החוק המתיר למנות יותר מ-18 שרים בממשלה.

הלילה התקיימה פגישה בין מקורבו של נתניהו, עו"ד דוד שמרון ליועץ הפוליטי של נפתלי בנט, שלום שלמה, אך לא הושגו בה תוצאות. היום ישובו ויוועדו הצדדים בניסיון להתקדם ולסכם על הצטרפות הבית היהודי לממשלה

על פי הערכות נתניהו מוכן לתת לבנט את תיק המשפטים, אבל רק אם יכהן בו הוא עצמו. בליכוד יש הצעות פשרה אחרות כמו מתן תיק זוטר ושני סגני שרים נוספים למפלגה.

ח"כ דני דנון התייחס הבוקר בגלי צה"ל למצב הרכבת הקואליציה ואמר: "אם הייתי אומר לפני הבחירות שמפלגה של שמונה מנדטים תקבל את תיק החינוך, תיק החקלאות, תיק התרבות, סגן שר הביטחון, ויושב ראש ועדת חוקה – זה היה נשמע לא ריאלי. .רגע שכבר חתמנו עם המפלגות האחרות והגענו להבנות לגבי התפקידים של הבית היהודי, לא צריך לנצל את ההחלטה התמוהה של ליברמן כדי לעשות מהפכות".

מי שממתינה בדריכות להתפתחויות היא מפלגת המחנה הציוני, שאפשר והיו"ר שלה, יצחק הרצוג, יקבל הלילה את מלאכת הרכבת הממשלה החדשה. במפלגה הבהירו כי לא יסכימו להשתתף בשום תרגיל פוליטי, וכי הם ממתינים לראות אם נתניהו יצליח להרכיב את ממשלתו היום, ואם לא יפעלו בניסיון להקים קואליציה חלופית.

השארת תגובה