"תערוכת שטריימל": האמנות של בן המשפיע

יוסי גולדשמידט, צעיר ירושלמי ובנו של הרה"צ קלמן גולדשמידט זצ"ל, פתח תערוכת צילום מרהיבה ומדבר בכאב על הסתלקות האב שהיה לו גם חבר ורב

שטריימל, צילום: מאיר אדרי
שטריימל, צילום: מאיר אדרי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"תערוכת שטריימל", כך שמה של תערוכת צילום לא שגרתית שנפתחה בשבוע שעבר במתחם התחנה בירושלים ובה עשרות צילומים מהווי החיים היהודי, מזווית ייחודית ומרתקת.

האמן שעומד מאחורי העדשה הוא יוסי גולדשמידט, צעיר ירושלמי ובנו של המשפיע החסידי הרב קלמן גולדשמידט זצ"ל, שהלך לעולמו בחודש סיון האחרון.

יוסי, המגדיר את עצמו "יהודי", בלי להשתייך לקבוצה מסוימת, מעולם לא למד צילום, והוא מוצא דרך האמנות מקום לבטא את סערת נפשו ואת החיבור בין העולמות, עולמו הישן של אביו, שחזר בתשובה לפני 40 שנה, את נוף ילדותו בחיידר של מאה שערים ואת העולם שבחוץ.

בין הצילומים המרהיבים נראים דמויות של חסידים, נגן רחוב ירושלמי, ילדים  חינניים, ברקעים מרתקים שמעניקים כמין סיפור שלם בתמונה אחת.

פטירתו של אביו המשפיע החסידי, השפיעה על יוסי ועל עבודתו יותר מכל. "בשבילי אבא היה שלשה דברים – אבא, חבר ורב", אומר יוסי ל'השבוע בירושלים'. "על כל שאלה ששאלתי אותו, היו לו שלש תשובות, כל אחת ברובד אחר. הסתלקותו הותירה בי חלול ענק, אני חסר אבא, רב וחבר".

השארת תגובה