אחרי מאבק: 'מקור ברוך' מתחדשת בספריה

שנים של מכתבים, החתמות, דרישות ומו"מ, הגיעו השבוע לסיומן הטוב, בחנוכת ספרייה עירונית לתושבי שכונת מקור ברוך והסביבה

ספריה
ספריה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר אין ספור דחיות והאשמות הדדיות, נפתחה השבוע בטקס חגיגי ספריה עירונית חדשה לרווחת תושבי מקור ברוך. מדובר בסוף טוב למאבק ארוך שניהלו תושבי השכונה למען ילדיהם, ושכלל החתמות של נשות השכונה ופעולות רבות של חברי המנהל הקהילתי.

שכונת מקור ברוך והסביבה – אזור המונה עשרות אלפי משפחות – לא זכתה עד היום לספריה עירונית. לפני שנתיים, נשא המאבק ניצנים ראשונים של הצלחה והעירייה אישרה עקרונית הפעלת ספרייה, אלא שמאז הדברים רק הלכו והסתבכו.

בתחילה לא נמצא מקום ראוי לספריה וגם לאחר שנמצא, היו עיכובים רבים. לפני כמעט שנה כבר נתלה שלט על מבנה של הספריה והנה כמעט שנה לאחר תליית השלט – הספריה נפתחה לרווחת התושבים, ברחוב הטורים 23.

בטקס חגיגי שהתקיים בסוף שבוע שעבר, השתתפו הרב אהרון ירחי מרבני השכונה; ראש העיר משה ליאון; הממונה על הספריות הציבוריות במשרד התרבות והספורט, בועז דאהן; יו"ר המנהל הקהילתי גאולה בוכרים, ישראל אייזיקס; חברי המינהל הקהילתי ותושבים.

ראש העיר כובד בקביעת מזוזה ולאח מכן נשא דברים. בדבריו אמר שתחום הספריות יקר לליבו מאחר שהוא רואה את הצורך הגדול בנושא וכבר בקדנציה הקודמת קידם נושא זה. הוא הבטיח לתת דגש גדול בהמשך לפתיחת עוד ספריות לכלל הציבור ולציבור החרדי.

ישראל אייזיקס, יו"ר המינהל הקהילתי של שכונת גאולה-בוכרים הודה בדבריו לראש העיר על סיועו במילוי הצורך הבסיסי של ספריה עירונית לילדי השכונה.

חבר המנהל הקהילתי משה כהן, שליווה את המאבק לפתיחת הספריה אומר ל'השבוע בירושלים': "אין ספק שמדובר בבשורה לאלפי התושבים שחיכו זמן רב לספריה, צריך להודות לידידי ישראל אייזיקס, לראש העיר ולתושבים שלא וויתרו עד להקמתה ופתיחתה של הספריה וכמובן ל'קו עיתונות' שנתנו במה למאבק לכל אורך הדרך. כולי תקווה שבעז"ה הספריה תשרת נאמנה את כלל התושבים".

יצוין כי בתקציב העירייה שמאושר בימים אלו, מוקדשים מיליוני שקלים לפעילות תרבות תרבות במינהלים הקהילתיים החרדים בכלל, ולתחזוקת ספריות קיימות והקמת ספריות חדשות, בפרט.

תגובה אחת
  1. כל המאכרים בתמונה אבל אף לא ספרנית אחת. אופייני

השארת תגובה