"עיריית בני ברק רואה בתושבים כספומט ובעסקים נטל"

חבר מועצת העיר יעקב וידר במתקפה חריפה על התנהלות העירייה בנושא המצלמות: "עיריית בני ברק היא אחת הנחשלות בנושאי הטכנולוגיה חוץ מנושא המצלמות, שעכשיו רוצים גם להביא מצלמות ניידות, לא פחות"

יעקב וידר
יעקב וידר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חודשים אחדים חלפו מאז הבחירות המקומיות, ומי שכבר הספיק לייצר לא מעט כותרות בעיריית בני ברק הוא חבר המועצה מטעם הליכוד, יעקב וידר, שבהובלתו גם נוצרה לראשונה משבצת משוריינת לחרדי ברשימת הליכוד הארצית, גם אם במקום לא רלוונטי לעת עתה.

בשיחה עם 'קו עיתונות' מבקר וידר בחריפות את העירייה, כיאה לנציג הבולט באופוזיציה, מציין את רשימת הישגיו והנושאים שהוא מקדם ומתייחס גם לפריימריז במפלגת השלטון.

איך אתה מסכם את החודשים הראשונים כחבר מועצה?

"דבר ראשון עיריית בני ברק בעשרות השנים האחרונות לא חוותה דמות שמייצגת את התושב במובן הפשוט של המילה, לא איזו קבוצה או חצר, בבעיות של ניקיון, התנהלות לא כשרה, דאגה לכבישים וגינות ציבוריות. למרות שאני נציג אחד אני מוביל סדר יום בעיריית בני ברק".

וידר מרחיב: "היה את נושא חיילי המילואים שהגשתי לסדר היום את ההצעה להנחה בארנונה עבורם ואחריי כולם קפצו, מעניין שלפני שנכנסתי אף אחד לא חשב לקדם את זה… אם זה נושא המצלמות, עיריית בני ברק היא אחת הנחשלות בנושאי הטכנולוגיה חוץ מנושא המצלמות, שעכשיו רוצים גם להביא מצלמות ניידות, לא פחות, כי העירייה רואה בתושבים כספומט ובעסקים נטל וזו עירייה רעה. לצערי במועצה אני היחיד שעושה זאת".

לדברי וידר, הוא זוכה לתמיכה רחבה מתושבי העיר, גם אלה שלא הצביעו עבורו, "הרבה אנשים ניגשים אלי ברחוב ואומרים אנחנו אוהבים אותך אפילו שלא הצבענו לך".

מה דעתך על התקציב שעבר לאחרונה?

"תקציב העירייה עצום, כמו ראשל"צ בערך, והתשתיות זוועה, בכל פעם שיורד גשם זה נראה כמו בריכה והעיר מלאה שלוליות. צריך להשתמש בכסף למטרות כאלה לטובת התושבים ולא למטרות שהעסקונה רוצה.

"תקציב העירייה האחרון הכיל כל מיני קודים מוזרים ונלחמתי לקבל הסברים לכל שקל שהולך מה המטרה המדויקת שלו. הרי התושבים לא רואים את זה, וחלק באמת עצרתי, גם בנושא מינוי הסגנים היה צריך 4 פעמים למנות עד שהיה תקין…

"דבר נוסף שנלחמתי הוא שישיבות המועצה יהיו נגישות לציבור, לצערי העירייה החליטה להיעזר באיזשהו סעיף שמאפשר להרחיק את הציבור, לדעתי זה דבר רע. במועצה האחרונה העליתי את נושא המצלמות להצבעה, ואני בטוח שאם היה ציבור של תושבים היו הרבה מחברי המועצה חוששים לתמוך במצלמות כאלה. מיד אחרי הרכבת הממשלה הבאה נפעל לקדם חוק ארצי שימנע דבר כזה".

לראשונה, מפלגה שאינה חרדית משריינת מקום לנציג חרדי. מדובר כמובן על הליכוד, למשבצת שגם אתה מתמודד עליה..

"אמר לי חבר כנסת מיהדות התורה שהם מאוד ישמחו שאתקדם לכנסת. יש לי הודעה מצערת לעסקנים – אני לא הולך לשום מקום, המשבצת שייסדתי עם ראש הממשלה לחרדים בליכוד נועדה להבהיר שיש מקום לחרדים במפלגה וזו המפלגה הציונית הראשונה שמשריינת מקום לחרדים. זה לא באמת רלוונטי מי ייבחר, רק ההצהרה שיש משבצת כזו, גם אם המקום לא ריאלי לעת עתה".

השארת תגובה