אשדוד: פעילות המיסיון בחסות העירייה

הקהילה המסיונרית 'בית הלל' ערכה אירוע לניצולי שואה יוצאי מדינות חבר העמים, במבנה עירוני. מ"מ ראש העיר ויו"ר ש"ס אבי אמסלם: "בכוונתי להורות לחברה העירונית ולמנהלי המתנ"סים לאסור באופן גורף, כל שימוש מסיונרי במבנים ששייכים לעיריית אשדוד"

מסיונרים באשדוד
מסיונרים באשדוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

זאת תקופה ארוכה שארגון 'אור לאחים' מתריע מפני הפעילות המיסיונרית הענפה בעיר אשדוד, ואף חשף במהלך הבחירות המוניציפליות כי עו"ד אלי נכט שהתמודד על חברות במועצת העיר והסית נגד חרדים, הינו תומך מובהק של הקהילה המיסיונרית.

כעת נחשף, כי הקהילה המיסיונרית באשדוד 'בית הלל', עורכים אירועים בעלי אופי מסיונרי במבנים ציבוריים ששייכים לעיריית אשדוד.

אנשי הקהילה המיסיונרית שממוקמת באזור התעשייה של אשדוד, פועלים לפתות עולים, קשישים ואוכלוסיות חלשות באמצעות חלוקת מצרכי מזון ופיתויים כלכליים אחרים.

לפי המידע שהגיע לידי 'אור לאחים' עולה, כי בחודש האחרון קיימה הקהילה אירוע, לקשישים ניצולי שואה יוצאי חבר העמים. האירוע נערך ב'מרכז דיונה' ששייך לחברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד, שהיא הזרוע הביצועית של עיריית אשדוד. באירוע נחשפו הקשישים למידע וחומרים משיחיים, שעלולים להוביל אותם להצטרפות לקהילה ואף להמרת דת ח"ו.

במכתב ששלח ראש האגף למלחמה בכתות ובמיסיון בארגון אור לאחים הרב בנימין וולקן, לראש עיריית אשדוד מר יחיאל לסרי, הרב יצחק שיינין רב העיר אשדוד, מר אורן טואיל מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, בכירי העירייה, רבני הקהילות החרדיות וחברי המועצה החרדים, נכתב: "מחריד לגלות, כי יהודים יקרים ותמימים אלה, שעברו את זוועות השואה ואת תלאות המשטר הקומוניסטי, ונותרו למרות הכל נאמנים ליהדותם ולדת אבותיהם, נאלצים למצוא את עצמם בעיר יהודית חשובה בארץ ישראל, באירוע משיחי מסיונרי אשר אחריתו מי ישורנה".
בהמשך המכתב דורש הרב וולקן מראש העיר מר יחיאל לסרי "שתימנע כל שימוש כזה בעתיד, ולא תאפשר לקיים כל פעילות מסיונרית-משיחית במבנים ונכסים השייכים לעיריית אשדוד".

ממלא מקום ראש העיר ויו"ר סיעת ש"ס באשדוד אבי אמסלם שמכהן כממונה על רשת המתנ"סים בחברה העירונית, אמר בתגובה: "כממונה על המתנ"סים באשדוד, הזדעזעתי לשמוע על שיתוף פעולה של גוף עירוני עם הקהילה המסיונרית ועל השימוש המסיונרי במתנ"ס של העירייה. בכוונתי להורות לחברה העירונית ולמנהלי המתנ"סים לאסור באופן גורף, כל שימוש מסיונרי במבנים ששייכים לעיריית אשדוד"

השארת תגובה