ליצמן: "מבליטים עומסים בגלל הבחירות"

"עבורי משרד הבריאות אינו מקפצה לאף תפקיד אחר, אשמח להישאר במשרד גם בקדנציה הבאה"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מתייחס לקמפיינים של מפלגות האופוזציה לקראת הבחירות כאשר רמת התפוסה בבתי החולים מקבלת בולטות לכשעצמה ומאשים, כי "מדובר כחלק ממסע יחסי ציבור לקראת הבחירות".

בראיון שהעניק ליצמן למגזין סוף השבוע של "ישראל היום" הוא מתייחס לטענות על תפוסה בבתי החולים ועל חוסרים במיטות אשפוז.

"ברור שיש בעיה של מיטות אשפוז בחדרי המיון, אבל צריך לזכור שאלו תמונות שאנחנו רואים כל שנה בחודשי החורף, והתקשורת שמחה להראות אותן. גם כדי להתנגח בי, ועוד ביתר שאת, כי אנחנו בתקופת בחירות. מצב הרפואה הישראלית מעולם לא היה טוב יותר, ואני מבטיח – בשנה הבאה המצב ישתפר".

ליצמן, שנחשף לנתונים המדהימים שלפיהם מאז שבת התאשפזו מאות אנשים בבתי החולים בירושלים, מספר: "יש לנו מערכת בריאות מהטובות בעולם. מצד שני, יש עלייה בתוחלת החיים, והדבר גורם לכך שאנשים מבוגרים נחשפים יותר למחלות ולזיהומים. צריך להביא לכך שאיכות החיים תשתפר".

בראיון הווידאו של המדור "תופס טרמפ" שיעלה לאוויר ביום חמישי, ובכתבה המלאה שתפורסם ביום שישי הקרוב ב"ישראל השבוע" – תוקף ליצמן את שרת הבריאות הקודמת, יעל גרמן, ואת שר האוצר לשעבר יאיר לפיד: "הם היו עסוקים בקיצוצים ופגיעה במגזר החרדי. הפכתי את משרד הבריאות למבוקש. אני מאמין שאשאר במשרד כי הציבור מרוצה ממני. עבורי זו לא מקפצה לתפקיד אחר".

השארת תגובה