לפיד: "ניצחון בבחירות, ימלט את נתניהו מהכלא"

"נתניהו רוצה לנצח בבחירות ולהעביר את החוקים שאומרים שאסור לחקור אותו – הוא רוצה בחירות על החקירות, כי אם הוא ינצח, הוא מאמין שיהיה לו מנדט לסגור את החקירות"

יאיר לפיד
יאיר לפיד
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד תקף היום בחריפות את הקמפיין שמנהל נתניהו סביב החקירות שלו והאשים, כי "נתניהו רוצה את השלטון, כי לשלטון יש כוח להציל אותו מהחקירות שלו. מבחינתו, אם הוא לא יהיה בשלטון, הוא יגמור בכלא".
 
עוד אמר לפיד, כי "נתניהו רוצה לנצח בבחירות ולהעביר את החוקים שאומרים שאסור לחקור אותו – הוא רוצה בחירות על החקירות, כי אם הוא ינצח, הוא מאמין שיהיה לו מנדט לסגור את החקירות".
 
לפיד הזהיר, כי "הבחירות האלה הן על החיים שלנו. על התורים במיון. על יוקר המחיה. אסור להן להיות בחירות על חקירות".
 
את הדברים השמיע לפיד בכנס התנועה לאיכות השלטון שנערך במודיעין.

יו"ר 'יש עתיד' ניתח את האסטרטגיה של נתניהו למקד את הבחירות סביב חקירותיו, "הסיבה הראשונה – הוא מרגיש שהטבעת סוגרת עליו. הוא ניסה להפחיד את המשטרה, המשטרה המליצה להעמיד אותו לדין. ניסה להפחיד את הפרקליטות, הפרקליטות אומרת יש ראיות. והראיות אומרות שהוא עבר על החוק. מנסה כל הזמן להפחיד את התקשורת. התקפה ישירה על חופש הביטוי. ניסה להפחיד גם אותי. מצא עם מי להתעסק… עכשיו הוא מנסה להפחיד את היועץ המשפטי לממשלה. הטענה האחרונה שלו היא שהיועץ המשפטי לממשלה קרס מלחץ ההפגנות נגדו".
 
לפיד המשיך, "הוא רוצה בחירות על החקירות, כי אם הוא ינצח, הוא מאמין שיהיה לו מנדט לסגור את החקירות. תקשיבו לח"כים שלו. הם כבר מפמפמים את זה. לסגור את החקירות. להעביר חוק צרפתי מורחב. להעביר את חוק החסינות. להעביר פסקת התגברות מורחבת כדי לבטל את סמכותו של בית המשפט העליון".

"הוא רוצה את השלטון, כי לשלטון יש כוח להציל אותו מהחקירות שלו. מבחינתו, אם הוא לא יהיה בשלטון, הוא יגמור בכלא. אז הוא רוצה לנצח בבחירות ולהעביר את החוקים שאומרים שאסור לחקור אותו."
 
"הסיבה השנייה – נתניהו רוצה שהבחירות יהיו על החקירות: אם הבחירות יהיו על כל נושא אחר, הוא יפסיד. כל נושא אחר. אם הבחירות יהיו על יוקר המחיה –הוא יפסיד. יקר פה כמו בטוקיו. אם הבחירות יהיו על חדרי המיון – הוא יפסיד. הזקנה במסדרון מזדקנת שם כבר עשר שנים. אם ישאלו אותו מה התוכניות שלו לחברה הישראלית – הוא יפסיד. אין לו תוכנית. "
 
"אסור לשתוק מול ההסתה. אסור לשתוק מול ההשחתה. צריך להתייצב מולם. בלי למצמץ. בלי לכבס. עם סכין בין השיניים. התשובה של נתניהו לנאום הזה תהיה כמו תמיד, ללכלך, לשקר, להמציא סיפורים. אני אומר לו מפה: לא יילך לך. המדינה הזאת יותר חשובה ממך. הילדים שלנו יותר חשובים ממך. הגיע הזמן שלך ללכת הביתה. הגיע הזמן לשנות". סיים לפיד את דבריו.

השארת תגובה