אבי גבאי: "קמפיין נגד מפלגות המרכז"

סקרי עומק שערכה המפלגה מגלה, כי מרבית מתוך 24 המנדטים של המפלגה כיום נדדו למפלגות 'חוסן לישראל', 'יש עתיד' ו'גשר' – היעד כרגע: מיצוב המפלגה על 12 מנדטים

אבי גבאי
אבי גבאי
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בצל הלחץ השורר במפלגת 'העבודה' לאור תוצאות הסקרים המעמידים את המפלגה בצל על 6 ואפילו 5 מנדטים בלבד, לו הבחירות היו מתקיימות היום, נערך סקר עומק שביקש ללמוד על נדידת המצביעים הרבים שהיו מנת חלקה של המפלגה בבחירות האחרונות בהם זכתה ל 24 מנדטים.

לפי הדיווח ב'הארץ', הרי שסקר פנימי נרחב שערך סטיבן מילר, הסוקר של גבאי, הצביע על ממדי התופעה: מן הנתונים עולה כי 66% ממצביעי גשר, 89% ממצביעי יש עתיד ו-95% מתומכי חוסן לישראל אמרו שהם מעוניינים בהחלפתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. נתון מפתיע נוסף קובע כי 69% ממצביעי כולנו מעדיפים שנתניהו לא יכהן כראש ממשלה. הסקר נערך באמצע החודש שעבר, עוד לפני נאום הבכורה של יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ, בקרב 1,054 נשאלים.

אלא שמלבד גבאי, כך לפי הדיווח, אף אחד מראשי מפלגות אלה לא מוכן להתחייב בשלב זה שלא ימליץ על נתניהו לראשות הממשלה. גנץ הבהיר שלא יכהן תחת נתניהו רק אם יוגש נגדו כתב אישום; יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הבהיר שלא יצטרף לממשלת נתניהו אם יוחלט על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע; ואילו יו"ר גשר, אורלי לוי־אבקסיס, הסתפקה במסרים עמומים על הקושי הצפוי לנתניהו בניהול משפט תוך כדי ניהול ענייני המדינה, ולא הגיבה על בקשת "הארץ" להציג עמדה מפורשת בנושא.

בסביבתו של גבאי מקווים כי יצליחו לייצב את מצבה העגום של המפלגה על לפחות 12 מנדטים למרות הסקרים מעניקים לה מספר מנדטים נמוך יותר.

השארת תגובה