תביעה: הרופאים הוציאו התקן ופגעו ברחם

אישה דתייה טוענת כי כתוצאה מהפגיעה מספר הלידות שלה יוגבל וההריונות שלה יהיו בסיכון

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

נשים רבות, משתמשות בהתקן תוך רחמי. אחת מהן, אישה צעירה, באמצע שנות ה-20 לחייה, שביקשה להוציא את ההתקן, עברה ניסיונות כושלים של רופאים והתוצאה הייתה נקבים ברחם, במעי ובאברים נוספים. בתביעה נטען, כי הדבר ימנע ממנה בעתיד לידה רגילה ויגדיל את הסיכונים לכל הריון נוסף.

באמצעות עוה"ד כרמי בוסתנאי וניצן כהן, הגישה האישה, שהינה דתייה, תביעת רשלנות רפואית נגד רופאת הנשים שלה, קופת חולים מכבי, רופא נשים נוסף ובית החולים בילינסון. על פי התביעה, לפני כשלוש שנים פנתה האישה לרופאת נשים במכבי, שטיפלה בה במשך שנים, וביקשה את הוצאת ההתקן. "לאחר ניסיון כושל להוציא את ההתקן, מבלי שצוין אם הניסיון נעשה תחת בקרת אולטרסאונד, התובעת נשלחה להמשך טיפול במיון נשים", נכתב בתביעה.

התובעת הגיע לבית החולים בילינסון, שם לטענתה ניסה רופא תורן ממחלקת נשים להוציא את ההתקן וגם הוא נכשל. לאחר מכן סבלה האישה מכאבי בטן ונשארה בבית החולים להשגחה.  לדברי התביעה, הרופא לא ציין האם הניסיון להוצאת ההתקן בוצע תחת בקרת אולטרסאונד. האישה שוחררה עם הזמנה להוצאת ההתקן בהרדמה כללית.

כעבור כמה ימים, הגיעה האישה שוב לרופאת הנשים שלה במכבי, כשהיא סובלת מכאבים עזים בבטנה, לאחר שהתעלפה לילה קודם לכן. רק אז העלתה הרופאה את האפשרות שבניסיונות להוצאת ההתקן נוקב דופן הרחם. האישה נשלחה שוב לבית החולים, שם אובחנו פגיעות ברחם ובמעי הדק, שנתפרו, וההתקן הוצא.

לטענת התובעת, על כל הניסיונות  להוצאת ההתקן אין כל רישום לגבי אופן ביצוע הפעולה והאם הפעולה נעשתה תחת בקרת אולטרסאונד, וכן לא הוצגו בפניה הסיכונים שכרוכים בביצוע פעולה זו. לטענת עורכי הדין, את הוצאת ההתקן יש לבצע תוך בקרת אולטרסאונד על מנת למנוע את ניקוב הרחם. במקרה הנדון לטענתם, לא נרשם כי הפעולה בוצעה תחת בקרה כזו ועל כן נוקב דופן הרחם, וגרוע מכך – הבר לא זוהה בזמן אמת". לדבריהם, גם כשהאישה התלוננה על כאבים " לא התעורר חשדם של הרופאים שייתכן ודופן הרחם נוקב, דבר שניתן לזהות בבדיקת אולטרסאונד פשוטה".

התובעת טוענת, כי בעקבות הנזק שנגרם לה היא תוכל ללדת רק עוד פעמיים בניתוח קיסרי ובמהלך ההריון היא תיאלץ להיות במעקב של מרפאה לסיכוני הריון, וזאת בשעה שכזוג המשתייך לאוכלוסייה הדתית בעלה והיא קיוו ללדת עוד ילדים לעולם, אולם הוגבלו בעניין זה.

 

השארת תגובה