נשלמות ההכנות במירון

מגן דוד אדום משלים את ההיערכות לקראת הילולת הרשב"י במירון • מאות חובשים, חפ"ק משוכלל, עשרות אמבולנסים, נט"ן, טרקטורונים, אופנועים ומרפאות ימוקמו על ההר • מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: "אנשי מד"א יהיו נוכחים בכל נקודה כדי להעניק סיוע רפואי לנזקקים לו"

חפ"ק מד"א | צילום: דוברות מד"א
חפ"ק מד"א | צילום: דוברות מד"א
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מגן דוד אדום משלים את ההיערכות הגדולה לקראת מבצע אבטחת מאות אלפי המתפללים בל"ג בעומר במירון, ומהיום יום ג' החל מד"א בפריסת הציוד הלוגיסטי בשטח.

לאחר הסיור המקיף שערכו בשבוע שעבר בכירי מחוז הצפון של המשטרה אנשי המרכז למקומות הקדושים, אנשי כיבוי האש ומנהל מחוז ירדן במד"א מר אלי פרץ, ממשיכים במגן דוד אדום לעמול על תוכנית האבטחה רחבת ההיקף, והוחלט על הקמת חפ"ק משותף עם עמותת עזר מציון, על מנת לקיים שיתוף פעולה הדוק בין הארגונים כדי לאבטח בצורה מקסימלית את כל המתפללים.

כחלק מתוכנית שיתוף הפעולה בין מד"א לעזר מציון, יעדכנו נציגי עזר מציון את חפ"ק מד"א בכל אירוע שיתרחש באזור הסמוך לפריסתם ברחבי היישוב, כחלק מפעילות עזר מציון לשינוע הנכים והמוגבלים ברחבי מירון.

מתנדבי "עזר מציון" המשמשים כנהגי אמבולנסים וכוננים במגן דוד אדום, יעניקו את הסיוע הראשוני ויעדכנו את חפ"ק מד"א במידע, ויסייעו לפעילות מאות כונני מד"א ומתנדבי ארגוני ההצלה המסונפים למד"א שיאבטחו את מאות אלפי המשתתפים.

במד"א נערכים בכוחות גדולים לאבטח את המתפללים הרבים שיגדשו את הר מירון, ולצורך כך הוקצו למבצע האבטחה עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, טרקטורונים, אופנועים ומאות חובשים, ביניהם כונני מד"א ומתנדבי ההצלה החרדיים, שיצטרפו לאבטח את המתפללים.

חובשי מד"א יהיו בכל נקודה באתר, במטרה להציל חיי אדם ולהגיש סיוע רפואי. עשרות מתנדבים יצויידו בערכות החייאה וימוקמו בתוככי הקהל. בשנה האחרונה טיפלו אנשי מד"א במירון בכ-500 מקרים בהם נדרש סיוע רפואי.

הפציעות המאפיינות את הילולת הרשב"י, הינם בעיקר התעלפויות בשל צפיפות הקהל באזור הציון ורחבות הריקודים סביבו. כמו כן מטופלים אף מתפללים שנכוו כתוצאה ממדורות ברחבי ההר, כמו גם פציעות וחתכים שונים. חובשי מד"א ימוקמו אף במערת הציון על מנת להעניק סעד רפואי במקום.  מגן דוד אדום יעמיד 2 מרפאות לטיפול רפואי ראשוני בסמיכות לציון הרשב"י, על מנת שניתן יהיה לטפל במקרי החירום, ובמקרה הצורך יפנו את הנזקקים להמשך טיפול בבית החולים.

מסוק מד"א יובא אף הוא לצפון על מנת שניתן יהיה להפעילו במקרה הצורך, ומנחת מיוחד יוכשר בתוככי הישוב כדי שניתן יהיה להנחית את המסוק, בעת הצורך. מפקדי מד"א ינהלו את מבצע האבטחה המורכב מתוך החפ"ק המשוכלל של מד"א, המצויד במיטב הציוד הטכנולוגי לניהול מבצעים מורכבים וגדולים.

במד"א החלו כבר בהכשרת האתרים שבהם יופעלו אוהלי הפיקוד של מד"א, כאשר כבר בימים הקרובים יחל מד"א בשינוע כלי הרכב הרבים לאזור מירון על מנת שאלה יהיו ערוכים עוד לפני ההילולא בשטח. מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: "חובשי מד"א ומתנדביה החרדיים יהיו פרוסים על כל נקודה ונקודה בהר על מנת להעניק סיוע רפואי מהיר לנזקקים לו".

השארת תגובה