התורם הראשון – ראש העיר

ראש עיריית בת ים פתח את שבוע ההתרמה של אקי"ם • ההתרמה נועדה להקל על 300 בעלי מוגבלות שכלית מבת ים, המשתלבים במסגרות ייעודיות

צביקה ברוט
צביקה ברוט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שבוע ההתרמה של עמותת אק"ים בבת-ים נפתח במעמד ראש העיר, צביקה ברוט, שהעניק את התרומה המסורתית הראשונה – תרומת העיר בת ים, ליו"ר סניף אק"ים בעיר וחברת המועצה, אילנה נג'ר, ולמתנדביו. שבוע ההתרמה יתקיים בין התאריכים 21-27.1 ובמסגרתו ימכרו משלוחי מנות לפורים בבתי הספר וגני הילדים ברחבי העיר בעלות של 12 ₪. את המארזים הכינו וארזו בעלי מוגבלות שכלית.

במהלך הפגישה שוחח ראש העיר עם נציגי המתנדבים על הצורך להמשיך ולפעול לשילובם של בעלי הצרכים המיוחדים בקהילה ועל כוונת העירייה להמשיך ולסייע להם במציאת מסגרות תעסוקה בהתאם ליכולותיהם.

בבת ים מתגוררים כ-300 בעלי מוגבלות שכלית אשר משתלבים במסגרות ייעודיות לכל הגילאים: מעון תינוקות, גנים, בתי ספר, הוסטלים, דירות מוגנות ומרכז רב איכויות בו פועל מרכז תעסוקה שיקומי. כמו כן הם ובני משפחותיהם זוכים ליווי וסיוע צמוד מצד סניף אקי"ם בעיר בשיתוף עיריית בת-ים, ככל שנדרש.

סניף אקי"ם בעיר הוקם לפני כ- 40 שנה ומאז הוא פועל לסייע לבעלי מוגבלות שכלית בדיור, השתלבות בקהילה ובתעסוקה, מתן טיפולים פארה רפואיים, טיפול ברכיבה על סוסים, הפעלת הוסטלים, קייטנות וימי נופש.

אילנה נג'ר, יו"ר סניף אק"ים בעיר: "כל שלב בחיים בגידול הילדים שלנו, לימד אותנו והראה לנו מה צריך לעשות עבורם ועל הדרך עשינו בשביל כל הקהילה. גם אם אנחנו הורים לילדים בעלי מוגבלויות, השמים הם הגבול, אנחנו לא נפסיק לחלום ולהגשים יחד. המסר שלי הוא אחד – חברה בריאה נמדדת בעזרה לחלש. לשם כך אנחנו קיימים".

השארת תגובה