קרב רך: חלוקת השלל הקואליציוני ב'דגל התורה'

הסיעה הליטאית הצטרפה לקואליציית ראש העיר עליזה בלוך ועברה מיני-משבר עם התפטרותו של משה מונטג • הנציג הבא ברשימה כבר תפר חליפה והגיע למליאת העירייה, ושלמה ברילנט ביקש את התפקיד הבכיר השני

חברי 'דגל התורה' במליאת עיריית בית שמש | באדיבות המצלם
חברי 'דגל התורה' במליאת עיריית בית שמש | באדיבות המצלם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרישתו של חבר המועצה משה מונטג מעיריית בית שמש הכניסה נציג חדש למועצת העיר בית שמש, אך לא פחות מכך פרישה זו קידמה את חבר המועצה ישראל סילברסטין אל המקום השני בסיעת 'דגל התורה', דבר שאמור להתבטאות בקבלת תפקיד יותר בכיר בחלוקת שלל הסיעה עם כניסתה לקואליציה.

חלוקת התיקים המסתמנת כעת, לכל הפחות בנוגע לתפקידים הבכירים, תתבצע באופן כזה, כאשר חבר המועצה שמואל גרינברג יתמנה למשנה לרה"ע ויחזיק בתיקי שפ"ע ופיקוח עירוני ואילו הבא בתור אחריו ברשימה ישראל סילברסטין יקבל את תיק המעונות וגיל הרך ובריאות. הנציגים החדשים מטעם הסיעה יקבלו את התפקידים הבאים: שלמה ברילנט את תיק התחבורה וחיים זמורה את תיק תנועות נוער חרדיות.

כזכור, במסגרת ההסכם הקואליציוני שנחתם בין ראש העיר עליזה בלוך לסיעת 'דגל התורה', האחרונים קיבלו לידיהם את התפקידים הבאים: משנה לראש העיר; תיק שפ"ע; תיק הגיל הרך ובו מעונות יום ומשפחתונים, מעונות יום שיקומיים, הרשאות ותכנון לבינוי מעונות יום אשר ידונו במטה הבינוי; תיק גביה וארנונה; תיק הפיקוח העירוני; תנועות הנוער החרדיות; תיק תרבות ופנאי חרדי; פרויקטים קהילתיים; תיק הבריאות; תיק תחבורה תנועה ורשות התמרור; יו"ר ועדת הנחות, יו"ר ועדת מחיקת חובות, יו"ר ועדת תנועה וחברות בכל וועדות העיריה ונציגים בדירקטורים העירוניים ועוד. בנוסף, על פי הסיכום, במקרה של פרישת סגן בשכר מאחת הסיעות תהיה זכות ראשונים לסיעת 'דגל התורה' למנות מישהו מטעמם במקום הסגן הפורש.

ל'השבוע בבית שמש' נודע, כי על זהות התפקיד השני הבכיר בחשיבותו ניטש קרב של ממש בין שני נציגי הסיעה הליטאית, כאשר החבר הוותיק ישראל סילברסטין טען לזכותו כי במשך הקדנציה האחרונה פעל במסגרת תפקידו סביב השעון למען הציבור וכך הוא רוצה להמשיך בקדנציה זו, אך בתפקיד יותר ביצועי.

חבר המועצה החדש טען לעומת זאת, כי לאחר פרישתו של מונטג התפקיד הבכיר השני בחשיבתו אמור להגיע אליו, כאשר לטענת גורמים בסיעה, הנימוק של חבר המועצה שלמה ברילנט הוא שמכיוון שעד עתה לשכונה אותה הוא מייצג – רמת בית שמש ג' – היה את משה מונטג תושב השכונה שייצג אותה בגאון, אך לאחר פרישתו ובעקבות הוואקום שנוצר הוא מחליפו ובשל כך הוא אמור להיות מדורג השני בסיעה לכל הפחות בחלוקת התפקידים.

נציין, כי על אף הקרב ה'לא' ממש רעשני בין השניים, חבר המועצה ישראל סילברסטין מקבל גיבוי מראשי המפלגה להחזיק בתפקיד הבכיר אחרי שמואל גרינברג וזאת חרף הלחצים מצד גורמים שונים הרוצים לראות דווקא את ברילנט בתפקיד זה.

בשיחה עם בכיר ב'דגל התורה' המקומית הוא דוחה את הנימוק של נציגות אזורית ותוקף: "בית שמש הליטאית מורכבת מעשרות שכונות. בתחילת דרכה של 'דגל התורה' בעיר, החבר מועצה היה משכונת הקריה החרדית, אלי גרינבוים, בשל העובדה כי זו הייתה השכונה החרדית היחידה בעיר, אך מאז שמונטג החליף אותו בתפקיד, שכונה זו לא זכתה לייצוג ובדומה לה גם חפציבה, יפה נוף, השכונות בעיר הוותיקה ועוד".

"נכון, רמת בית שמש ג' היא שכונה גדולה וכבודה במקומה מונח. משה מונטג לא היה נציג של שכונה זו או אחרת, הוא היה נציג של כל הציבור הליטאי ובפרט בשכונות המתחרדות שראו בו כתובת לכל מאבקיהן", מסביר בכיר 'דגל'. "בדומה לו גם ישראל סילברסטין הוכיח במהלך החמש שנים שלו בעירייה כי הוא פועל לטובת כלל הציבור הליטאי. שלמה ברילנט הוא נציג ראוי, אך לשריון אזורי – ודאי לא תוך רמיסת נציג אחר – אין כאן מקום כלל וכלל".

השארת תגובה