בית שמש: שבת של בנייה ודו"חות

תושבי שכונת רמת בית שמש ג' נחרדו לגלות בשבת האחרונה כי זו חוללה ברגל גסה, תחילה כאשר המשטרה חילקה דו"חות תנועה לרכבים שחנו בניגוד לחוק ובהמשך, משאית פרקה חומרי בנייה

עיריית בית שמש, צילום יעקב לדרמן
עיריית בית שמש, צילום יעקב לדרמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תושבי שכונת רמת בית שמש ג' שהרבו להתלונן על העדר נוכחות משטרתית מספקת בתוך השכונה, במטרה להגביר את ההרתעה בקרב בני המיעוטים הפועלים באתרי הבנייה בפרויקטים השונים, הופתעו בשבת האחרונה לגלות כי המשטרה הסתובבה ברחובות השכונה וחילקה דוחו"ת תנועה, תוך חילול שבת, לרכבים שחנו בניגוד לחוק.

בליל שבת מעט לאחר חצות ליל המשטרה הצמידה לאחד הרכבים שחנה על המדרכה דו"חות תנועה בסך 500 שקלים, גם כאלו שחנו על מדרכות רחבות באופן שלא הפריע להולכי הרגל.

במשטרת ישראל הסבירו כי "כחלק ממאבקה המתמשך של משטרת ישראל כנגד עבירות תנועה על סוגיהן, מבצעת המשטרה אכיפה 24/7 ובדגש על עבירות הגורמות הפרעה לציבור הולכי הרגל ועלולות לסכן את חייהם, בהן גם חסימות וחניה על מדרכות שלעיתים מאלצות את הולכי הרגל ובהם ילדים ואנשים עם עגלות תינוק לרדת אל הכביש".

ארי, תושב שכונת רמה ג' מספר ל'השבוע בבית שמש' על שהתרחש: "צעדתי בשכונה עם ילדיי וראיתי ניידת עוברת. בתחילה חשבתי כי מדובר בניידת סיור שבאה להרתיע מפריצות וכדו' וכך גם הסברתי לידיי ששאלו אותי לפשר זה. בשלב מסוים ראיתי את הניידת עוצרת ומצמידה דו"חות לרכבים, בתחילה דנתי לכף זכות וחשבתי שהיה ניסיון גניבה או משהו כזה, אך התבדיתי. כמה מצער לראות שהמשטרה בוחרת לחנך את הציבור, תוך פגיעה ברגשות דת".

במקביל לדו"חות המשטרה שניתנו בליל שבת, ל'השבוע בבית שמש' הגיע סיפור נוסף של חילול שבת שנעשה בפרהסיה בשכונת רמה ג'2 הסמוכה, כאשר בשעות הצהריים של יום שבת הגיעה משאית אבנים ופרקה סחורה בעיצומה של השבת, כאשר חומרי בנייה אלו ככל הנראה נועדו עבור בניית החומות שבסמוך לגשר הנבנה ברחוב אליהו הנביא פינת דבורה הנביאה.

תושבי האזור מספרים, כי אחרי שהמשאית פירקה את המטען שלה הגיע רכב פיקוח של החברה על מנת לאשר כי הסחורה הגיעה אל יעדה ולאחר מכן הגיעה משאית נוספת ופרקה שם שוב סחורה.

השארת תגובה