עו"ד דנה תדמור על השקעות נדל"ן

מי משקיע בעולם הנדל"ן? "פנסיונרים שהצליחו לחסוך כמה מאות אלפי שקלים, צעירים למשפחות אמידות וכמובן בעלי הון שמחפשים כל העת ערוצים חדשים להשקיע את כספם

מנהטן. צילום PIXABAY
מנהטן. צילום PIXABAY

"מי שחשב שאחרי התפוגגותו של הספר 'אבא עשיר, אבא עני' ממדפי הספרים, ידעך גם העניין בהשקעות הנדל"ן, התבדה", אומרת דנה תדמור, עורכת דין במשרד המתמחה בליווי משקיעים בנדל"ן, וממשיכה "השקעות נדל"ן הוא ערוץ מצוין להשקיע כסף ברמת סיכון נמוכה יחסית, וברור שאנשי הון בעלי כסף יבחרו בערוץ שכזה בכדי למקסם את התשואה על הונם". ואכן, הבאזז סביב עולם השקעות הנדל"ן הלך ודעך אך לחלוטין לא נעלם. "מה שקרה", מסבירה תדמור, "הוא שהתחום עבר לידיים מקצועיות. במקום שגברת ריקי מחדרה תשקיע את כל כספה בנכס נדל"ן מבלי שיש לה מושג כלשהו בתחום הנדל"ן, הלכו והתהוו מספר גופים מקצועיים שמספקים שירותי השקעות נדל"ן, ואלו מרכזים בידיהם את פעילות ההשקעות בערוץ זה".

הרבה חברות השקעה זה לא תמיד טוב

אחרי שאמרה את זה, ממהרת עו"ד תדמור להבהיר כי לא כל אותם גופים אכן ראויים להתעסק עם כספם של אחרים, וכשמניחים את הכסף בידיהם של מבטיחי הבטחות, חשוב לוודא שאלו הם הידיים הנכונות. "ישנן היום לא מעט חברות שעוסקות בתחום השקעות הנדל"ן, חלקן מתנהל בצורה מקצועית עם וועדת השקעות ושיתופי פעולה אסטרטגיים מסביב לעולם, וחלקן מנוהלות על ידי יזמים צעירים שהכוונות שלהם הן בין תמימות וחובבניות ובין זדוניות". לדברי תדמור מגוון הערוצים דרכם אפשר להשקיע את הכסף בשוק הנדל"ן הלך אמנם והתרחב, אבל איתו גם התרחב הסיכון ליפול בידיים הלא נכונות, ולכן גם אם חברת ההשקעות פוטרת את המשקיע מההתעסקות במציאת ההשקעה הטובה ביותר, היא לא פוטרת אותו ממציאת החברה שדרכה יש לבצע את ההשקעה.

מי משקיע בעולם הנדל"ן? "פנסיונרים שהצליחו לחסוך כמה מאות אלפי שקלים, צעירים למשפחות אמידות וכמובן בעלי הון שמחפשים כל העת ערוצים חדשים להשקיע את כספם. הכסף לעולם לא נעלם, ואין דבר כזה אין כסף. הכסף רק מחליף ידיים, ולפעמים הוא מגיע מידיו של איש עשיר ולפעמים מידיו של פנסיונר האוחז בשארית נכסיו בחיים.

אני מתייחסת לכל הלקוחות שלי בצורה זהה. זה ממש לא מעניין אותי אם הלקוח שלי הוא פנסיונר שמשקיע אצלי את כל כספי הפנסיה שלו, אם כי אני לחלוטין לא ממליצה לעשות את זה, או שזה לקוח עשיר שמשקיע אצלי את העודף שלו מהמכולת. מה שאני כן מקפידה לעשות הוא, להתייחס לכל הלקוחות שלי כאילו היו הם פנסיונרים ששמו אצלי את כל כספם, תולים בי את כל יהבם ומצפים שאביא להם את הבשורה".

אחת מהדמויות הבולטות בשוק השקעות הנדל"ן

ואכן, דנה תדמור נחשבת כיום לאחת מעורכות הדין הבולטות בתחום השקעות נדל"ן, כשהיא מלווה משקיעים בעלי תיקים בשווי מיליוני דולרים בשווקים בחו"ל, שרוב הציבור בישראל כלל אינו מודע להם. "כשהציבור שומע על טרנד חדש, זה סימן שהטרנד כבר נכנס לשלב הדעיכה שלו. כל עוד אני רוכבת על טרנד ואני יודעת שאני בין היחידים שרוכבים עליו, אני יודעת שאסור לי לעזוב את המושכות אפילו לרגע אחד. כשאני מביטה סביב ורואה את עצמי מוקפת בעוד הרבה רוכבים, אני מבינה שהגיעה הזמן לפנות את המסלול ולחפש מסלול חדש", מסבירה דנה על רגל אחת את אחד מהעקרונות החשובים בניהול פעילות ההשקעות שלה.

להניח את הכסף בידיים הנכונות

כעו"ד בתחום שכזה, מקפידה דנה על תהליכים מעמיקים ויסודיים של פיתוח עסקי, פיתוח ושכלול פעילות ההשקעות ואיתור הזדמנויות השקעה, פיתוח תהליכי השקעה וניהול קשרים עם יזמים ברחבי העולם, זיהוי יזמים בעלי רקורד ופיתוח ערוצי עבודה קבועים מולם ואפילו פיתוח קשרים עם בנקים להשקעות, שיכולים לסייע עם לא מעט טיפים על הדבר הבא. "לא מדובר בקשרים בינאישיים של חבר'ה או משהו כזה. מדובר ביחסים עסקיים שבהם כל אחד מחפש את הערך שלו בחבילה. לאורך השנים, כעורכת דין מקרקעין, למדתי כיצד לייצר את הערך שמחפשים משקיעים בעולם הנדל"ן, ובתמורה אני נהנית מידע רב וממידע רב שזורם אליי על שוקי נדל"ן חמים ברחבי העולם. המשקיעים שלי יודעים שהם הראשונים להגיע לשווקים החמים ביותר, והם יודעים שהכסף שלהם מנוהל בידיים שידעו להוציא מזה את הטוב ביותר", מסכמת תדמור עם חיוך על פניה.

תגובה אחת
  1. עורכת דין חריפה ומצויינת

השארת תגובה