נחתם הצו המאריך את סגירת ה'אוריינט האוס'

השר לביטחון הפנים חתם על צו המאריך את סגירת האוריינט האוס ומוסדות נוספים של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים

אוריינט האוס
אוריינט האוס
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, חתם הבוקר על הארכת הצו המונע את פעילות הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים לאחר שהחליט לאמץ את המלצת השב"כ ומשטרת ישראל בנושא.

הצו עליו חתם השר ארדן מגביל את פעילותו של ה"אוריינט האוס" הפועל במזרח ירושלים, וכן מוסדות נוספים במזרח העיר כמו "לשכת המסחר המזרח ירושלמית", "המועצה העליונה לתעשיית התיירות הערבית", "המרכז למחקרים פלסטינים (מאד"א)", "מועדון האסיר הפלסטיני" ו-"המשרד למחקרים חברתיים וסטטיסטיים" בעקבות השתייכותם לרשות הפלסטינית ופעילויות ההסתה המבוצעות בהן.

השר ארדן ציין כי "הארכת סגירת המוסדות הפלסטיניים היא מסר לרשות הפלסטינית ולתושבי מזרח ירושלים שמדינת ישראל לא מתכוונת לוותר בשום היבט על ריבונותה במזרח ירושלים ולא תאפשר שום דריסת רגל בה".

"הרשות הפלסטינית מנסה בתקופה האחרונה ביתר שאת, לחזק את נוכחותה במזרח העיר בדרכים מתוחכמות, כולל העברת מימון בהיקפים משמעותיים לטובת פעילויות מטעמה, וגורמי המודיעין ומשטרת ישראל פועלים כל הזמן כדי להתחקות אחר הניסיונות הללו ולעצור אותם. אני אמשיך לחזק את הריבונות והמשילות הישראלית בכל חלקי ירושלים ואמנע כל נסיון פלסטיני לייצר דריסת רגל במזרח העיר".

לדברי ארדן, ״המאבק על ריבונותנו בכל חלקי ירושלים נמשך כל העת. כל ניסיון של הרש"פ להשיג דריסת רגל בשטח מדינת ישראל ייעצר באופן מידי. נמשיך לפעול כדי שמדינות נוספות בעולם יכירו בירושלים כבירת ישראל ויבטאו זאת בפועל באמצעות העברת השגרירויות שלהן לירושלים".

השארת תגובה