מירי רגב: "פרדס כץ קרעה לי את הלב"

שרת התרבות ביקרה בבני ברק וסיפקה שלל התבטאויות על המצב בעיר, על החרדים במפלגת השלטון וגם על אירועי התרבות בהפרדה • אורח נוסף בעיר: השר יואב גלנט

יואב גלנט
יואב גלנט
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

במהלך השבוע החולף הגיעו שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ושר  הקליטה, יואב גלנט, לביקורים מיוחדים בבני ברק, בהזמנתו של יעקב וידר, יו"ר סיעת 'הליכוד' במועצת העיר בני ברק.

רגב הגיעה לעיר עם ניידת שידור מיוחדת, איתה היא נודדת בכל רחבי הארץ ובו היא מארחת נציגים מקומיים, אישי ציבור ואמנים, כחלק ממסע הכנות לפריימריז בליכוד ולקראת הבחירות. לצד וידר, נכח בניידת של רגב גם הזמר ישי לפידות.

במהלך השידור חשפה השרה, כי כשנכנסה לתפקידה כשרת התרבות והספורט הופתעה לגלות כי מעולם לא קיים המשרד אירועי תרבות לחרדים בגלל טענות על הדרת נשים, והכריזה כי היא "לא נגד הפרדה בין גברים לנשים כאן. זאת לא הדרה, זאת צניעות, והיום יש עשרות אירועי תרבות למגזר החרדי כל שנה ויהיו עוד הרבה יותר בהמשך".

לטענתה "הליכוד פועל בלי הפסקה למען הציבור החרדי, והיום אנחנו יודעים שהציבור החרדי גם יודע ומעריך את זה. יש מטה חרדי גדול ומשמעותי בליכוד, בראשות וידר, ויותר ויותר חרדים וחרדיות מצטרפים לליכוד, ולא רק בבני ברק, וזאת תופעה מבורכת שאנחנו מעודדים אותה". וידר הציג בפני השרה את רשימת הגמ"חים בבני ברק והרחיב על מוסדות החסד והתורה בעיר.

בהמשך תקפה השרה את עיריית בני ברק ואמרה כי: "בבני ברק יש משהו מיוחד באוויר, זאת עיר תוססת ומלאת חיים אבל שכונת פרדס כץ קרעה לי את הלב. העיר צמאה לשינוי". השרה המשיכה ואמרה לוידר כי "מאז שהראית לי שהעירייה סגרה ואטמה את אולמות הספורט שבנינו לרווחת תושבי בני ברק, אני לקחתי את בני ברק כפרויקט ויש לי תקווה שיחד עם העזרה שלנו אתה עוד תעשה פה שינוי".

זו הפעם השניה שהשרה תוקפת בחריפות את העירייה. לפני הבחירות המקומיות השתתפה השרה בכנס בחירות שערכה רשימת הליכוד ואמרה: "הנציגים שלכם בעירייה שכחו אתכם. אם אתם רוצים להמשיך לחיות במקום שלא סופרים אתכם, מוזנח, לא מטופח, אז אל תצביעו וידר. לא יכול להיות שתהיה פה כזאת הזנחה ומצוקה. חייבים לעשות שינוי בעיר הזאת ולהחזיר את עיריית בני ברק לתושבי בני ברק".

בהמשך השידור השרה טעמה ממיטב מטעמי בני ברק, כמו צ'ולנט, קיגל וחלות ויז'ניץ, ושוחחה עם תושבי ותושבות העיר.

בנוסף, בתחילת השבוע סייר בעיר גם שר הקליטה, האלוף במילואים יואב גלנט. בתפקידו הקודם, כשר הבינוי והשיכון, הוביל השר את התוכנית להתחדשות עירונית בבני ברק. בסיום הסיור הגיע השר לפגישת עבודה בלשכתו של וידר והכריז כי הוא מחויב לסייע לתושבי בני ברק ולציבור החרדי בכל תפקיד בו הוא יכהן בממשלה הבאה.

סדרת הביקורים של בכירי הממשלה בעיר בתקופה האחרונה, הם חלק מהתוכנית שהציג וידר במהלך הבחירות, בה התחייב לרתום את קשריו כדי להשיג תקציבים נוספים ולסייע לתושבי בני ברק.

השארת תגובה