מתאחדים במיזם חדש נגד ה BDS

השר לנושאים אסטרטגיים הכריז כי לאור ההצלחה: יימשך ויורחב שיתוף הפעולה בין המשרד לנושאים אסטרטגיים למועצת יש״ע ובקעת הירדן במאבק בחרם על מוצרים ועסקים מיו"ש

BDS. אילוסטרציה
BDS. אילוסטרציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המשרד לנושאים אסטרטגיים בראשות השר גלעד ארדן מימן בשנה האחרונה פרוייקט משותף עם מועצה אזורית בקעת הירדן ומועצת יש"ע על מנת להיאבק בקמפיין החרם על מוצרים ועסקים מיהודה, שומרון ובקעת הירדן וזאת באמצעות חשיפת תוצרת חקלאית מבקעת הירדן, בכנסים מרכזיים באירופה וארה"ב ובאמצעות מימון הבאת משלחות של משפיענים ליו"ש ובקעת הירדן בכדי שיוכלו ללמוד על זכויות העם היהודי וההיסטוריה שלו ביו״ש ולהכיר את האמת על ההתיישבות ביהודה ושומרון.

הפרוייקט המשותף, הביא עד כה ליותר מ 50 אלף מובילי דעת קהל ומשפיענים מרחבי העולם שנחשפו למפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון וכן נחשפו למוצרים מיו"ש בכנסים ברחבי אירופה וארה"ב.

בביקור בבקעה אמר השר ארדן, הוא גאה בשיתוף הפעולה שיזם עם מועצת בקעת הירדן ומועצת יש״ע, על מנת להיאבק בארגוני החרם והדה-לגיטימציה נגד ישראל, "אני מתכוון להמשיך ולהרחיב את שיתוף הפעולה כדי לחשוף את השקרים של ה BDS, להציג לעולם את האמת על ההתיישבות ולהגן על העסקים והחקלאים ביו"ש".

ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני ציין את חשיבות הפרויקט ואמר, כי "מה שיותר חשוב לציין שמשנת 2007 אנחנו עוברים בין משרדי הממשלה ואתה השר היחיד שהסיר את הכפפה והיה מוכן להודות שיש פה חרם על התוצר של יהודה ושומרון. מאז שהנושא על לתודעה הציבורית ארגונים רבים נלחמים בחרם. אנחנו שמחים שסוף סוף מישהו לקח את הנושא הזה והעלה אותו על סדר היום".

מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני אמר במפגש, כי "מה שיביא לפה את השלום זו הכלכלה והפיתוח של האזור. מאבק בחרם שווה שקט באזור. ברמה המקומית זה כמובן חשוב – אבל אנחנו והשר ארדן רואים עין בעין את המאבק בחרם וחשיבות פיתוח הכלכלה באזור כמהלך שיביא שלום. אנו מודים לשר ארדן ולצוות המשרד על הפעילות הענפה והמסירות. נמשיך יחדיו".

השארת תגובה