נתניהו: "לכלול אנטי ציוניים תחת ההגדרה של אנטישמיות"

ראש הממשלה נפגש עם שר ההגנה הניו זילנדי וביקש לרתום אותו למאבק ישראל נגד האנטישמיות העולמית

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר ההגנה של ניו זילנד Ron Mark. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר ההגנה של ניו זילנד Ron Mark. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אמש עם שר ההגנה של ניו זילנד רון מארק, בלשכת רה"מ בירושלים.

הפגישה מגיעה כחלק מהניסיון להפיג את המתיחות הין המדינות כאשר עד לא מכבר שררה עוינות כלפי ישראל מכיוון ניו זילנד.

בפגישה ציין ראש הממלה, כי ״יש לנו יחסי ידידות טובים עם ניו זילנד ואנו רוצים להעמיק אותם אף יותר בכל התחומים: בכלכלה, בביטחון ובדיפלומטיה".

שר ההגנה של ניו זילנד מארק השיב מנגד, ״הייתי כאן במסגרת שירות צבאי בשנת 1982 וטוב לשוב לכאן. אני מבין את רמת הפסימיות והסקפטיות שהיו בזמן מנחם בגין, ג'ימי קרטר ואנואר סאדאת, וראה היכן אנו נמצאים 37 שנים לאחר מכן".

רה״מ נתניהו ציין כי רעייתו ובנו מקייןמים בימים אלו טיול בניו זילנד, "בני מטייל כעת בניו זילנד. דיברתי איתו אתמול בלילה והוא סיפר לנו כמה יפה המדינה. אשתי הייתה שם איתו וכשהיא חזרה היא אמרה שהמדינה יפהפיה".

רה"מ פנה אל שר ההגנה כשהוא רומז למתיחות עד לא מכבר בין המדינות ואמר, "אני בטוח שאתה יודע שהיום הוא יום הזיכרון הבינלאומי לשואה וחשוב שנבין את מעמדו של העם היהודי. בתקופת השואה היינו חסרי מגן לחלוטין ולא היינו מסוגלים להגן על עצמנו והיום יש לנו מדינה מתקדמת ועוצמתית שגם בונה את עתידנו וגם שומרת על הביטחון שלנו".

"ההתקפות העיקריות נגד העם היהודי כיום הן התקפות נגד המדינה היהודית והניסיון לעשות דה-לגטימציה לעצם זכותו של העם היהודי למדינה משלו. זה נקרא אנטי-ציונות, שהיא הצורה החדשה של אנטישמיות. אנו מבקשים לא רק מכל ידידינו, אלא גם מכל מדינה הגונה, לכלול אנטי-ציונות תחת ההגדרה של אנטישמיות, וגם מכם אני מבקש זאת.״

שר ההגנה של ניו זילנד מארק השיב, ״אפשר להבין מהתחייבותנו שהתחילה כבר ב-1954, אז ניו זילנד לקחה פה תפקיד ותרמה לקידום שלום ויציבות דרך האו"ם, ושוב ב-1982 בכוח המשקיפים הרב-לאומי, שאנחנו עדיין כאן, ונישאר כאן כל זמן שתרצו.״

השארת תגובה