חה"כ ינון אזולאי: סכנת השאננות

חבר הכנסת אזולאי עם טורטית
חבר הכנסת אזולאי עם טורטית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נמצאים אנו בזמן של בין האשמורת האחרונה לזריחה של יום חדש, בין פיזור הכנסת ה 20 לבחירות לכנסת ה 21 מערכה שעלולה להיות מלאת הסתה ושנאה כנגדנו הציבור החרדי בכלל.

אם נסתכל על הישגם של כל חברי לסיעת ש"ס נביט בגאווה על העבר ונהיה בטוחים על העתיד. עולם התורה אשר פרח בארבע שנים האחרונות רבו ספסלי בית המדרש, חומת השבת למרות כל המאמצים לפרצה עמדנו על חיזוקה וביצורה וגולת הכותרת חוק המרכולים שהעביר יו"ר התנועה השר הרב אריה דרעי בכדי לשמור על קדושת השבת והסטטוס קוו.

לא פעם ניסו לפגוע בקדוש לעם היהודי שריד בית מקדשנו הכותל, ולהכניס צלם בהיכל ובס"ד עמד על המשמר מור אבי ז"ל אשר כיהן כשר לשירותי הדת כחומה בצורה אף ממיטת חוליו. אך דא עקא שהסכנות לא חלפו ואל לנו לשכוח את "גזרות לפיד" הידועות לשמצה אשר היו בגדר "להשכיחם את תורתך ולהעבירם מחוקי רצונך".

רגע לפני פיזור הכנסת חשנו את המתח והרצון העז של מתנגדינו אשר חפצים להעביר את חוק הגיוס בקריאה השנייה והשלישית ובשבוע החולף שוב קיבלנו תזכורת מהמצרים לעולם התורה אשר הביעו את התנגדותם בבג"ץ לדחות את חוק הגיוס עד לאחר הבחירות.

לא אשכח את הלילה המרגש אשר חרוט בזיכרוני שעבר עלי אחרי ליל ההצבעה על חוק הגיוס (לא פעם סיפרתי זאת) חזרתי הביתה בשעה 04:15 לפנות בוקר, כאשר נכנסתי לרחוב בו אני גר, וליבי כואב על לומדי התורה ועל המצב אשר הגענו, לפתע אני רואה בחשכת הליל מספר אברכים אשר לא קשורים אחד לרעהו צועדים בשקט ובזריזות ביד אחת טלית ותפילין וביד השניה הגמרא, התרגשתי והזלתי דמעה, זו התורה לעולם לא תהיה מוחלפת, זכות עצומה להיות שלוחא דרבנן לציבור קדוש זה, הגעתי הביתה לאחר יום ולילה מפרכים לא יכולתי בלי לפתוח ל 10 דקות גמרא להתענג על מתיקות שאין שני לה בעולם, כמובן שבכל יום אינני מוותר על מתיקות זו אך באותו הלילה הייתה זו מתיקות שנסכה בי כוח והתחזקות להמשך הדרך.

אנחנו כיהודים מאמינים בני מאמינים, יודעים בוודאות שיש קשר בין המצב המדיני-ביטחוני, ללימוד התורה בארץ ישראל. בשנים האחרונות חווה ראש הממשלה רנסנס מדיני. נתניהו הפך למנהיג מבוקש בכל רחבי העולם. עומק הקשרים בין נתניהו לטראמפ הביא לכך שמנהיגי אירופה מבקשים מנתניהו שיסייע להם מול הבית הלבן. אין לי ספק כיהודי מאמין, שהפלא הזה הוא קשר ישיר של חיזוק עולם התורה בבחינת "ושקטה הארץ"

הגענו למצב בו אנו חשים את הנאמר בתהילים "הללוהו כל גויים שבחוהו כל האומים" למה הגויים והעמים צריכים לשבח את הקב"ה היות שרק הם יודעים מה רצו לעולל לנו והקב"ה מצילנו מידם.

בשבת הקרובה בע"ה נקרא את פרשת יתרו וכן את עשרת הדברות שכאשר שאל הקב"ה את עם ישראל האם תקבלו את התורה ענו ואמרו בכל ברור "נעשה ונשמע" ואתם אחיי היקרים אל תחלש דעתכם לכו בכוחכם והמשיכו בעמלה של תורה אנו שלוחכם נשתדל לעשות זאת בנאמנות בגאוות יחידה מתוך אמונה כי בשבילנו זו זכות לשרת אתכם ולהיות שליחים של מועצת חכמי התורה ולהישמע להוראתם על ימין שהוא שמאל ושמאל שהוא ימין.

לכן אל לנו חלילה לשבת שאננים ושלווים גם היום עומדים עלינו לכלותינו רוחנית אם זה ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן ואם זה לפיד, כולנו צריכים לחלץ חושים מעכשיו עד ד' ניסן בע"ה ולעבוד על מנת לתת כח לשלוחא דרבנן אשר מייצגים את רוב העם בכלל ואתכם בני התורה בפרט.

השארת תגובה