נחשף: רופא שיניים ערבי העביר כסף לחמאס

שירות הביטחון הכללי התיר לפרסם את דבר מעצרו של ערבי-ישראלי מהצפון, שפעל בהנחיית ארגון הטרור, כדי להעביר כספים שישמשו לפיגועים ביהודה ושומרון

שטרות כסף. אלוסטרציה
שטרות כסף. אלוסטרציה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

היחידה המרכזית של המחוז הצפוני במשטרה ושירות הביטחון הכללי, התיר לפרסם את דבר מעצרו של מאלכ ג'מיל מובארכ ח'טיב, ערבי ישראלי תושב כפר כנא, רופא שיניים במקצועו, שפעל עבור ארגון הטרור חמאס.

חטיב נעצר בעקבות מידע מודיעיני לפיו פעל באופן שיטתי ובהנחיית פעיל חמאס מרצועת עזה להעברת סכומי כסף גבוהים לתשתיות חמאס באיזור יהודה ושומרון.

הוא נעצר בעת שעשה דרכו לנקודת מפגש ביהודה ושומרון, למטרת ביצוע העברת כספים לגורמי חמאס באיזור רמאללה, כאשר ברשותו סכום של כ-170 אלף שקלים.

יצויין כי מספר שבועות טרם מעצרו הוזהר חטיב על ידי גורמי הביטחון מפני ביצוע פעילות זו, האסורה על פי חוק ופוגעת בביטחון המדינה.

בחקירתו הודה חטיב כי העביר כספי חמאס בין רצועת עזה ויהודה ושומרון בהנחיית פעיל החמאס מעזה, אשר היה אחראי על תיאום העברות הכספים. כמו כן, בחקירתו הודה כי הסיע על בסיס יומי ובעבור תשלום כספי פלסטינים מרצועת עזה, מבלי שהחזיקו ברשותם היתרי שהייה בישראל.

היום הוגש נגדו כתב אישום על ידי פרקליטות צפון לבית המשפט המחוזי בנצרת, בגין מעורבותו בביצוע עבירות  של מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור, ריבוי עבירות של הסעות שוהים בלתי חוקיים וכן עבירות מרמה לפי פקודת מס הכנסה.

השארת תגובה