למרות המתיחות בדרום: כנס למען 'יצחק ירנן'

שולחן הכבוד
שולחן הכבוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום שלישי בשעות הערב התקיים באשקלון כנס הורים השנתי של מוסדות התורה 'יצחק ירנן' בראשות הרב יצחק ברדא.

דקות ספורות לפני שעלה לנאום בתחילת האירוע, אמר אליהו ברדא בנו של הרב ומנכ"ל המוסדות, ליושב לצידו: "רצינו לדחות את הכנס ברגע האחרון בגלל המתיחות בדרום וההפצצות בעזה כדי שלא תתפוס אותנו אזעקה והאנדרלמוסיה תהיה גדולה, אבל הרב אמר לנו בשום פנים ואופן לא לבטל כי האירוע יעבור בשקט…"

מיד לאחר מכן עלה אליהו לבמה ולאחר שהודה לכל הצוות של המעון, הגנים, הישיבה הקטנה והגדולה והכולל, בישר לעשרות ההורים שנכחו בכנס "אחרי 15 שנה שהישיבה הקטנה והגדולה נמצאות במושב 'ברכיה' בתנאים לא פשוטים, כבר בשנה הקרובה ואולי אף לפני פסח – תעבור למבנה החדש באשקלון…" הבניין החדש שעלה מליוני שקלים, נבנה במשך לא פחות מחמש שנים והוא נמצא בסמוך לביתו של ראש הישיבה והמוסדות, הרב יצחק ברדא שליט"א, שם כבר פועל הכולל בשנתיים האחרונות.

לאחריו עלו לדבר רבני הישיבה ומחנכי הת"ת, אך מי שריגש באמת בדבריו היה מנהל הת"ת שמואל דימרי שסיפר על המבצע שעשה לילדי החמד ובעקבותיו תוך פחות מחודש וחצי נלמדו מעל 300 פרקי משניות בעל פה ע"י הילדים.

ההורים מחאו כפיים וחלקם אף מחו דמעות של התרגשות.

בהמשך דיבר ראש המוסדות הרב יצחק ברדא ואמר: "אנשים צריכים להבין שתלמוד תורה פותחים רק בשביל ללמוד תורה! לא בשביל שום דבר אחר, אלא לשם שמיים בלבד כדי שכל הילדים יצאו גדולי הדור. אני מבטיח לכם הורים יקרים שכל הילדים שלכם יגדלו גדולי דור – לדור שלנו, מי בלימוד, מי בהלכה ומי במידות.

בכל לילה כשאני קם ללמוד תורה אני קודם כל בוכה על התלמידים שיהיו גדולי תורה. אם אני שומע על ילד שקצת שובב אני בוכה יותר חזק בלילה הבא. רבי שמעון בר יוחאי נולד מהבכיות של ההורים שלו, לא מהרופאים. לכן צריך להשתדל ההורים והרבנים ביחד כדי שהילדים יגדלו בני תורה.

לישיבה קוראים 'יצחק ירנן' כדי שנגיע לזמן שמחה, עוברים דרך הת"ת "חניכי הישיבות" ששם עמלים ובוכים כדי להיות גדולי תורה. הורים יקרים, אתם נטעתם את ילדיכם במקום הכי טוב…" כך סיים את דבריו ראש הישיבה.

במהלך הערב ישבו עשרות ההורים סביב שולחנו ערוכים בכל טוב ונהנו משירתו של הזמר אלעד צפירה.

השארת תגובה