הישג ראשון לליאון: רפורמת העסקים הקטנים

חודש וחצי לאחר שנכנס לתפקידו ומספר ימים לפני אישור תקציב העירייה לשנת 2019 במועצת העיר, ראש העיר מציג רפורמה לעסקים קטנים בבירה • הרפורמה לעסקים תכלול פטור מלא מאגרת שילוט לעסקים קטנים מתוך רצון להקל משמעותית על בעלי העסקים בעיר

יום בחירות בירושלים, צילום שלומי כהן (50)
יום בחירות בירושלים, צילום שלומי כהן (50)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מיישם את הבטחת הבחירות הראשונה שלו ומודיע: עסקים קטנים לא ישלמו אגרת שילוט. במסגרת הרפורמה המתכוננת לצאת לפועל בחודשים הקרובים, בעלי העסקים בעיר ירושלים יזכו להקלה משמעותית – הקלה בגובה אגרות הרישוי, הקלות ברגולציה ובבירוקרטיה בתהליכי רישוי ואכיפה, חוק העזר הנוכחי יפושט ויועבר מ13 סוגי חיוב שונים ל- 5, והליך הרישוי יהפוך להליך מקוון שיקל על בעלי העסקים.

במסגרת הרפורמה, אגרת השילוט על שלט הזיהוי של העסק – תבוטל, שלט זיהוי קיים (היום) שאינו עומד בדרישות החדשות יקבל 'דחיית תשלום' לשנה קלנדרית אחת ע"מ לתקנו, אגרת השילוט על חלונות הראווה תופחת. בנוסף, עקרון הדיוק ייושם ומעכשיו כל עסק ישלם ע"פ גודלו. בנוסף אגרת השילוט תהפוך משנתית ליומית.

בשבועות הקרובים הרפורמה עתידה לצאת לדרך.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני פה למען תושבי ירושלים, רווחתם ואיכות חייהם. זהו צעד ראשון למען העסקים בעיר. עיריית ירושלים בראשותי תהיה עירייה שקשובה לתושב ותפעל באופן מובהק לקידום העסקים הקטנים בבירה. הבטחתי ואני מקיים. רפורמת העסקים היא רפורמה נחוצה שתקל על בעלי העסקים בעיר גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה רגולטורית – הנגיש את העירייה לתושב, וזוהי רק יריית הפתיחה".

מחזיק תיק העסקים, יהודה בן יוסף: "אני רואה בעסקים בירושלים כלב הפועם של כלכלת העיר. בתחילת הקדנציה הבאנו לרה"ע הצעה לרפורמה מהותית והוא התגייס מיד למשימה. בקרוב הרפורמה תצא לדרך לטובת בעלי העסקים בבירה".

ראש אגף עסקים, אמיר חכימיאן: "עם כניסתי לתפקיד מנהל האגף לקידום עסקים, הונח לפני הצורך בעדכון חוק השילוט והתאמתו לחזון האגף לקידום העסקים בחודשים האחרונים עמלה הפקידות המקצועית באגף על כתיבת מדיניות וכן עדכון החוק יחד עם היועצים המשפטיים  וזאת בכדי להביא לפתחה של מועצת העיר חוק מעודכן עם בשורה אמיתית לעסקים בעיר. המדיניות החדשה הוצגה לראש העיר הנבחר אשר חיבק בחום וקרא לסיום ויישום בהקדם האפשרי. בשבועות הקרובים יונח החוק המעודכן על שולחנו של ראש העיר לאישור סופי".

השארת תגובה