לקראת שיתופי פעולה: ראש העיר מודיעין עילית סייר באסף הרופא

ראש עיריית מודיעין עילית, יעקב גוטרמן, קיים בשבוע שעבר סיור מקיף במרכז הרפואי 'שמיר' ועמד מקרוב על המהפכה המקצועית והשירותית האדירה, שהפכה את 'שמיר' לבית החולים המועדף על תושבי עירו

גוטרמן באסף הרופא
גוטרמן באסף הרופא

ראש העיר מודיעין עילית, הרב יעקב גוטרמן, קיים ביום חמישי שעבר סיור מקיף במרכז הרפואי 'שמיר' (אסף הרופא) ועמד מקרוב על תנופת הפיתוח האדירה בכל המישורים, בדגש על התאמת המרכז הרפואי (בכלל) ומחלקת היולדות (בפרט) לציבור החרדי.

בכירי בית החולים ליוו את הרב גוטרמן בסיור, כשלאחר מכן נערכה פגישה ממושכת בה דנו הצדדים בנושאים שונים, לרבות שורה של שיתופי פעולה עתידיים בין מודיעין עילית למרכז הרפואי.

בפגישה עלו גם ההישגים האחרונים של בית החולים במישור המקצועי, לצד המהפכה האדירה בכל מה שקשור לשירות והתנאים אותם מקבלים המאושפזים ובני משפחותיהם.

דגש מיוחד ניתן על מחלקת היולדות, שהפכה בחודשים האחרונים ליעד מועדף עבור נשים חרדיות, בפרט כאלו המתגוררות בערים הקרובות לבית החולים, בהן מודיעין עילית.

בפגישה הוצגו הנתונים המדהימים שמשקפים את הזינוק החד בכמות היולדות המתגוררות במודיעין עילית ובוחרות ללדת באסף הרופא, ונהנות משירות מקצועי ואדיב, וממחלקה המתנהלת ע"פ כל דקדוקי ההלכה ומותאמת לחלוטין לאורח החיים החרדי.

המרכז הרפואי שמיר: מקצועיות ואנושיות ללא פשרות

המרכז הרפואי 'שמיר' (אסף הרופא) הוכרז לאחרונה מצטיין מודל התמרוץ של משרד הבריאות 2018 בתחום המרכז לרפואה דחופה – מיון כללי – בקרב מרכזיים רפואיים הגדולים בישראל עם למעלה מ- 90,000 פניות בשנה.

רכיבי המודל כללו, בין היתר, קיצור זמן ההמתנה עד לטריאז', קיצור זמן ההמתנה עד להחלטה על אשפוז או שחרור וכן עד זמן האשפוז במחלקה אם הוחלט כך, קידום תוכניות מחשוב, עידוד הפעלת מערך לטובת המטופל ועוד.

ואם במקצועיות עסקינן, אי אפשר שלא להזכיר את הנתון המדהים שמעמיד את המרכז הרפואי 'שמיר' במקום הראשון בעולם (!) בכל מה שקשור למיעוט אחוזי הלידות שמתבצעות בנתיחה, על פי החישוב הבא:

מדינת ישראל עומדת על הממוצע הנמוך ביותר של אחוזי ניתוחים בילודה: 20-22%.

מחלקת היולדות של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) מציגה אחוזי נתיחה נמוכים אפילו ביחס לממוצע הארצי, עם 18% נתיחה בלבד. למעשה, מחלקת היולדות ב'שמיר' ניצבת במקום הראשון ביחס לבתי החולים האחרים בארץ באחוז הלידות הטבעיות, ובהינתן ומדינת ישראל היא המובילה העולמית בתחום, הרי שמחלקת היולדות של 'שמיר' תופסת את המקום הראשון בעולם (!) בלידות טבעיות.

במקביל למקצועיות הבלתי מתפשרת, ממשיך המרכז הרפואי במהפכת השירות והיחס האישי הניתנים לבאים בשעריו.

כך, לדוגמא, נחנכה לאחרונה במחלקת היולדות עמדת מיוחדת, "פינוקיה", שבה מוצעים ליולדות גלידות יוקרתיות, מאפים נחשקים, מיצים טבעיים ועוד – כשההכנה מתבצעת בו במקום.

בהנהלת המחלקה מסבירים שלצד ההנאה הקולינרית מהמוצרים המשובחים, יש באופן ההכנה שלהם משום הקניית תחושת הבייתיות והאותנטיות לטובת המאושפזות, שנהנות מאיכות והשקעה בלתי מתפשרות ולא נאלצות להתפשר על "הווי מסחרי ותעשייתי" שמצוי במקומות אחרים.

השארת תגובה