אישום: הערבים גנבו ציוד של בזק

אישום: שני גברים אחים מערערה גנבו תשתיות בעיר נתניה בשווי של למעלה מ-300,000 ₪. לפני מס' ימים הוגשו נגדם כתב אישום ובקשת מעצר

ציוד תשתיות של בזק
ציוד תשתיות של בזק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בסיומה של חקירה מורכבת, מאומצת ואינטנסיבית, הוגש כתב אישום נגד שני אחים תושבי ערערה לאחר שגנבו במשך כחודשיים כבלים של חברת בזק בשווי של מאות אלפי ₪ והסבו נזק רב הן למערכות התקשורת והן לחברת בזק.

הכל החל עם קבלת תלונתו של אזרח למשטרת ישראל, אשר הבחין בחשודים ביום 29.12.18 בשעת צהרים מגיעים לרח' זלמן שז"ר בנתניה, כשהם מצויידים במגזרי ברזל וברכב עם נגרר. החשודים חיברו את הרכב לכבל שחור שבצבץ ממכסהו של גוב (הוא בור תקשורת של חברת בזק) ומשכו את מכסה הגוב באמצעות נסיעה ברכב, עד שמכסה הגוב נפתח. החשודים משכו מהגוב כבל 1600 (כבל המכיל 1600 חוטי נחושת) וחיברו אותו לוו הגרירה של הרכב. בהמשך, חתכו את הכבל לחתיכות של כמטר וחצי כל אחת והניחו אותם ע"ג הנגרר. בכך למעשה, החשודים גנבו כבלים המעבירים תשתיות תקשורת טלפונית ואינטרנט, כמו גם חיבור למוקדי חירום ו/או לשירותי רפואה ובנקאות, אזעקות ומערכות ניטור אזרחיות וצבאיות.

החשודים חזרו על מעשיהם, כפי שמפורט לעיל, לעיתים גנבו באותו היום במקומות שונים ברחבי העיר נתניה ולמשך תקופה של כחודשיים, כאשר אחד החשודים עבד כמנהל עבודה בחברה הקבלנית "פיתוח בגן בע"מ" שסיפקה שירותי תחזוקה לעיריית נתניה ותפקידה היה טיפול באחזקת כבישים ומדרכות. החשוד השני, אחיו של החשוד הראשון, עבד כפועל באותה חברה.

החשודים (21, 22 מערערה) נעצרו על חם בגניבה מיום 29.12.18. בדיון בהארכת מעצרם מיום 31.12.18 החשודים שוחררו בתנאים מגבילים ומשטרת ישראל הגישה ערר על החלטת השחרור לביהמ"ש המחוזי בלוד. ביהמ"ש המחוזי קיבל את ערר המשטרה והותיר את החשודים במעצר. מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת וכאמור, בסיומה של אותה חקירה אינטנסיבית ומורכבת, הוגש נגד החשודים כתב אישום הכולל 17 אישומים חמורים בעבירות של גניבת קו/מתקן תשתית/אמצעי בטיחות והיזקים לקווי תשתית והמחובר אליהם. יחד עם כתב האישום, הוגשה נגד האחים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.

השארת תגובה