שכונה חדשה בבני ברק 'מתחם שפע'

במקום אזור התעשייה הישן בבני ברק: מתחם מגורים משולב עם שטחי מסחר, מוסדות ציבור ושטחי ציבור פתוחים – מדובר באיזור התעשייה שברחוב נפחא 'מתחם שפע'

הדמיה- מתחם שפע בני ברק
הדמיה- מתחם שפע בני ברק
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב שבמינהל התכנון, החליטה להפקיד תוכנית לאזור התעשייה הישן בבני ברק ('מתחם שפע'), הכוללת מגורים, שטחי מסחר ושטחי ציבור פתוחים.

התוכנית בשטח של 19.5 דונם, ממוקמת במתחם הרחובות אהרונוביץ, נפחא, השלושה ויואל, ומתחברת למרקם הבנוי הגובל במתחם.

התוכנית כוללת הקמת 11 מבני מגורים בני 8 קומות בהם 388 יחידות דיור. מתוך כלל יחידות הדיור, 78 תהיינה יחידות דיור קטנות, בשטח מרבי של 63 מ"ר, זאת במטרה ליצור תמהיל דירות מגוון.

בין מבני המגורים, התוכנית מייצרת רחבה פתוחה על שטח של 2.1 דונם לטובת הציבור על גג קומת המסחר, רחבה שתתחבר למערך השטחים הפתוחים בתוכנית. עוד כוללת התוכנית, 3.7 דונם שיוקצו עבור מבני ציבור ולגני ילדים. כמו כן במסגרת התוכנית יורחבו הרחובות אהרונוביץ' ויואל לטובת מדרכות רחבות יותר עבור הולכי הרגל.

התוכנית בהתאם לתוכנית המתאר הכוללנית שאושרה לאחרונה, המייעדת אזור זה למסחר, מגורים ומוסדות ציבור נלווים. בני ברק הינה עיר ייחודית בעלת צביון חרדי ותוכנית המתאר הכוללנית שומרת על צביון זה. גם בתוכנית זו, הושם דגש על המאפיינים הייחודיים בהם הגבלה במספר הקומות והקצאת שטח לסוכות. בנוסף, התוכנית נשענת ברובה על תחבורה ציבורית שמשרתת בצורה מיטבית את האזור כמו בכלל העיר ובהתבסס על ציר העדפה לתחבורה ציבורית ברחוב אהרונוביץ'.

התוכנית הינה ביוזמת הוועדה המקומית בני ברק וחברת תכיפות בע"מ, ונערכה ע"י אדריכל עדן בר.

השארת תגובה