אשקלון: שבת אחדות ופייטנות

שבת אחדות באשקלון
שבת אחדות באשקלון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ערב שבת פרשת 'בשלח' שירה, הגיעו אל העיר הפייטנים שהתקבלו בכבוד גדול בבית המארחים שגרים בסמיכות לבתי הכנסת, שם כבר המתינו בקוצר רוח המתפללים הרבים לתפילת ערבית ולשירת הבקשות שהתקיימה לאחר הסעודה בהשתתפות מאות מתושבי העיר אשקלון.

למחרת בבוקר נדדו הפייטנים לבתי כנסת שונים שם ניגשו לתיבה לתפילת השחר שעברה גם היא בשירה ובזמרה לכבוד שבת שירה.

מיד עם צאת השבת התקשרו הגבאים למפיקי האירוע על מנת להודות דרכם לראש העיר תומר גלאם ולעיריית אשקלון על כך שבית הכנסת שלהם נבחר לחוות את השבת המרגשת בטוב טעם.

שעות ספורות לאחר מכן כבר הגיעו עשרות מתושבי העיר אל אולם בית הכנסת 'משכן שמעון' למופע שירה ופיוט בהשתתפות הפייטנים: אבישי לוי, אמיר אליהו, הרב אריה ברדא, חי קורקוס וציון יעקובי שבמשך שעות ארוכות שרו יחד עם הקהל את מיטב הרפרטואר המוסיקלי היהודי.

בתחילת האירוע הזמין המנחה יוסי לחיאני את ראש העיר תומר גלאם לדברי ברכה. תומר הזכיר את החשיבות שבאחדות התושבים ועל כך שבשנה שעברה עת החלה היוזמה הברוכה, ביקש ראש העיר מהמחלקה לתרבות תורנית להגדיר את האירוע המכונן 'שבת אחדות עם ישראל'.

בהמשך הגיע הגאון הגדול הרב יצחק ברדא שליט"א שהסביר לנוכחים את חשיבות ומעלת השירה בעולמות העליונים "הבוחר בשירי זמרה…" 

עד שעה מאוחרת עוד נמשך האירוע ובסיומו יצאו המשתתפים מרוגשים כשהם מצפים כבר לפעם הבאה ומודים לכל העוסקים במלאכה ולשי עמירה שנכח אף הוא באירוע, מי שבקדנציה הקודמת היה בתפקיד המשנה לראש העיר והממונה על התרבות התורנית וכעת התמנה לטפל ולהוציא אל הפועל את האירועים למגזר החרדי מטעם ראש העיר ואין ספק שהוא מצליח לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

 

השארת תגובה