מציגים אחדות: ש"ס העירונית התכנסה

לצורך הפקת לקחים ממערכת הבחירות המוניציפאליות שמאחורינו ולקראת הבחירות לכנסת ה-21, סיעת ש"ס התכנסה יחד רבני התנועה בעיר, ראשי קהילות וגבאים ובהשתתפות מנכ"ל ש"ס חיים ביטון וחבר הכנסת מיכאל מלכיאלי

ש''ס
ש''ס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כ-80 רבני קהילות ראשי כוללים ומנהלי מוסדות חברי מועצת העיר ונציגי תנועת ש"ס השתתפו בכינוס חיזוק והתלכדות של נאמני התנועה בבית שמש להפקת לקחים מהבחירות לעירייה והערכות לבחירות לכנסת ה-21.

הכנס נערך באולם בית הכנסת 'אוהלי יוסף' ברמב"ש ג', בהשתתפות רבני הקהילות הספרדיות וראשי הכוללים המרכזיים בעיר ונשאו בו דברים רב ביהמ"ד אוהלי יוסף הגאון רבי אליה כהן נכדו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, הגאון רבי אפרים מדר ראש מוסדות ברית כהונה, ראש העיר היוצא משה אבוטבול, מנכ"ל תנועת ש"ס חיים ביטון, ח"כ מיכאל מלכיאל, ופעילי התנועה.

בכנס השתתפו גם חברי מועצת העיר מטעם תנועת ש"ס, ישראל רמתי, יגאל חדד ויצחק אלמליח, כאשר כאן חשוב להזכיר כי בבחירות אלו תנועת ש"ס בבית שמש הגדילה את כוחה משני נציגים בבחירות שעברו לשלושה נציגים בבחירות אלו.

את הכנס פתח גולן שליט באומרו, כי "זהו כנס איחוד וחיזוק הקהילות הספרדיות בבית שמש. עברנו טלטלה לא פשוטה, הפסדנו ראש עיר של ש"ס וגם חברי סיעת ש"ס לא בקואליציה. למרות זאת באנו לחזק אתכם ולומר לכם: אנחנו לא עוזבים אתכם אנחנו כאן בשבילכם. נעשה קבלת קהל בשכונות, נמשיך לסייע לכלל ולפרט בכל הנושאים הקשורים לעירייה וגם ישתתפו מידי פעם ח"כים של התנועה, שיסייעו בנושאים הקשורים למשרדי הממשלה. כמו כן נמשיך לסייע למוסדות החינוך בכל מה שיידרש".

מנכ"ל ש"ס חיים ביטון דיבר על הקשיים במשא ומתן הקואליציוני בעיר ועל כך שכמעט כבר לא נותרו תפקידים עבור נציגי תנועת ש"ס, כמו גם על הצורך של נציגי התנועה להיות ערבים לכך שלא תהיה פגיעה ושינויים ממה שהיה נהוג עד היום בבית שמש כעיר של תורה והלכה.

"אנחנו כרגע באופוזיציה", אמר מנכ"ל התנועה. "נלחם על חיזוק עולם ומוסדות התורה ומוסדות הספרדים בפרט. כמו כן נלחם על שוויוניות ותיקון עוולות". בהמשך דבריו סיפר לנוכחים, כי יו"ר התנועה שר הפנים אריה דרעי דואג כל העת את דאגת בית שמש ומשתדל מאוד שנציגי התנועה יוכלו להיכנס לקואליציה בצורה מכובדת ולקבל תפקידים רבי אחריות והשפעה.

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי דיבר על האפשריות הרבות שניתן לפעול מהאופוזיציה ונתן דוגמאות רבות איך וכיצד. בדבריו גם סיפר שבכל ישיבת סיעה בכנסת יו"ר המפלגהאריה דרעי מזכיר ומדבר על בית שמש ועל הצורך לעמוד לימין בוחרי תנועת ש"ס בבית שמש.

ראש העיר לשעבר משה אבוטבול אמר בדבריו, כי לא קלה הדרך אבל צריך גם להסתכל על חצי הכוס המלאה, ב"ה השנים האחרונות היו שנים טובות לציבור. דאגנו את דאגת הציבור הספרדי, היו הקצאות לבתי כנסת, הוקמו גני ילדים, תלמודי תורה ומוסדות חינוך לבנות עבור הציבור הספרדי שאפשר להתפאר בהם.

בהמשך דבריו קרא אבוטבול לנציגי ש"ס בעירייה לא לעצור את המהפכה, לדעת שגם אם בבית שמש עדיין נמצאים באופוזיציה, ש"ס בכנסת נמצאת בקואליציה. "יש לנו שרים ויש השפעה במסדרונות השלטון וצריך לתעל את ההשפעה הזו גם בתוך בית שמש", אמר אבוטבול והוסיף, כי  "עוד כ-3 חודשים יש בחירות לכנסת. יש לבחירות אלו השפעה על כל הארץ, אך לנו בבית שמש יש בכך השפעה כפולה, ראשית להראות את הכוח של ש"ס בעיר כציבור שלא ניתן להתעלם ממנו, ושנית לתת כוח לתנועה בכנסת, בכדי שהנציגים יוכלו להיות עורף חזק עבור הנציגים וראשי הקהילות בבית שמש".

במהלך הכנס נשאו דברי חיזוק ועידוד הרבנים הגאונים רבי אליה כהן ורבי אפרים מדר, כאשר כל אחד בסגנונו חיזק את עסקני הציבור להמשיך לפעול ולעשות על מנת להגדיל תורה ולהאדירה. בדבריהם גם בירכו את היוזמה של קיום הכנס שיש בו איחוד כוחות.

בדבריהם העלו הרבנים על נס את פועלו של ראש העיר היוצא משה אבוטבול לטובת פריחת עולם התורה בעיר, בתקופת עשר שנות כהונתו בראשות העיר ובמיוחד היותו שותף של ממש עם קהילות בני התורה הספרדים בכל בית כנסת, תלמוד תורה או מוסד חינוך לבנות, שהוקמו בבית שמש. הרבנים חיזקו את ידיו ואמרו כי אין להם ספק שהוא עוד ימשיך לתרום מכישרונותיו וממסירותו למען קהילות הקודש.

הכנס הסתיים בסימן של איחוד וחיזוק לשביעות רצונם של המשתתפים, מתוך תפילה ותקווה שבכוח האחדות תנועת ש"ס תמשיך להוביל את המהפכה בבית שמש, להקים עולה של תורה ועולו של חינוך בדרך ישראל סבא.

 

השארת תגובה