מבקרים בישיבות – מתכוננים להרחבת אלעד

בסיור שנערך בעיר עם מנהל אגף בכיר מיפוי ותכנון של משרד החינוך סוכם על זירוז הליכים לבינוי ישיבות בעיר ועל תכנון מוקדם של מוסדות החינוך בהרחבת העיר • במהלך הסיור ביקרו המשתתפים בישיבת 'תורה בתפארתה' ובמוסדות חינוך נוספים והתרשמו מהצפיפות הקיימת

ממשיכים לבנות חינוך
ממשיכים לבנות חינוך
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פגישת עבודה וסיור מעמיק נערכו בשבוע שעבר בעיר, על ידי מנהל אגף בכיר מיפוי ותכנון במשרד החינוך גנאדי קמנצקי, כשבמהלכה הוא נפגש עם ראש העיר ישראל פרוש, מנהל אגף החינוך מרדכי בארי, מנהל מבני ציבור ישי קליין, מהנדסת העיר אינה קיסלנקו והצוות המקצועי.

במהלך הפגישה הועלו צרכי החינוך בעיר, כאשר הצוות המקצועי הציג את החוסרים הקיימים לצד השטחים שישנם, עבור בניית מוסדות, כשאף נושא הבינוי לישיבות הקטנות בעיר הועלה במהלכה.

במהלך הסיור ביקרו המשתתפים בישיבות 'תורה בתפארתה' ו'בעלזא מכנובקא' ובשורת מוסדות חינוך בעיר, בכדי להתרשם באופן בלתי אמצעי ולראות את הצפיפות הקיימת, המחייבת בינוי מזורז של מבני קבע למוסדות החינוך.

הפמליה אף הגיעה לסיור בפארק הארכיאולוגי ובמרכז ללימוד המצוות התלויות בארץ הפועל במקום, כשבמהלכה הם פגשו את ילדי תלמוד תורה קרלין בבני ברק, שהגיעו לפעילות חווייתית במקום.

בסיכום הפגישה, סיכמו המשתתפים על שורת נושאים וביניהם אישור לבניית כיתות קבע נוספות במבנה בית הספר בית יעקב הוותיק ברחוב חוני המעגל, ובכך בעצם לבנות את שלב ג' של בית הספר.

עוד סוכם על ריכוז צרכי הבינוי של הישיבות הפועלות בעיר, על מנת לזרז אישורי בניה ותקציבים עבור מבני קבע לישיבות, כאשר נושא נוסף שעמד במרכז הפגישה הוא ההיערכות המוקדמת להרחבת העיר ואף סוכם על הכנת תכנית מפורטת שמביאה בחשבון את כל צרכי מבני החינוך שיידרשו בשכונות החדשות, על מנת למנוע תופעות של מבנים יבילים למוסדות החינוך החדשים שיוקמו שם.

 

השארת תגובה