מתי תידרשו לאטום קירות חיצוניים

מאחר ומדובר בחלקם החיצוני של מבנים ולא הפנימי, ישנה בעיית נגישות המצריכה פתרון ייחודי שיסייע לבעלי המקצוע להגיע למקור הרטיבות באופן בטוח שגם יאפשר להם לעבוד בנוחות. לעתים באמצעות הקמת פיגומים או הרמת מנוף ולעתים בסנפלינג

Worker, with a roofing gas torch, is installing rolls of bituminous waterproofing membrane on a terrace - roof of a home
Worker, with a roofing gas torch, is installing rolls of bituminous waterproofing membrane on a terrace - roof of a home
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

החורף הישראלי הוא לא מהקשים בעולם, ובכל זאת מדי שנה אנחנו סופגים כאן כמה ימים של גשם כבד במיוחד, שמאתגר אפילו בניינים חדשים הבנויים בשיטות וחומרים מודרניים, קל וחומר בתים ישנים שראו ימים טובים יותר. לכן, קורה לא אחת שדיירים נתקלים בסימני חדירת מים לבית מבעד לקירות החיצוניים, החל מקילופי צבע וכתמי עובש ועד לטפטוף ונזילה של ממש. איך יודעים שהגיע הזמן לאטום את הקירות החיצוניים? המשיכו לקרוא כדי לגלות.

מדוע חשוב לאטום את הקירות החיצוניים של הבניין?

הקירות החיצוניים של הבניין הם קו ההגנה הראשון שלנו מפני פגעי מזג האוויר, והם אלה שמונעים בין השאר כניסה של רטיבות מבחוץ פנימה. בנוסף, עמידותם של יסודות הבניין תלויה גם היא באיטום נכון של הקירות החיצוניים, מאחר וחלחול של מים אליהם עלול לערער מאוד את יציבותם.

סימנים לכך שיש צורך באיטום חיצוני

ישנם כמה סימנים שעשויים להסגיר את הצורך באיטום הקירות החיצוניים של הבית, וכדאי להיות עירניים להימצאותם. ראשית כל, קילופי צבע והתפוררות של הטיח בקירות החיצוניים עשויים לרמוז על מקור לבעיה. סימן נוסף הוא כתמי לחות ועובש שמתפרשים על פני הקירות החיצוניים של הבניין, כמו גם התנפחות הצבע והיווצרותם או התרחבותם של סדקים. לבסוף, טפטוף ונזילה של מים עשויים אף הם להעיד על בעיה באיטום הקירות החיצוניים.

כיצד מתבצע איטום קירות חיצוניים?

איטום קירות חיצוניים מתבצע במספר שלבים, כל אחד מהם דורש מידה רבה של ידע מקצועי ועבודה יסודית. מאחר ובניינים שונים בנויים מחומרים שונים ובשיטות מגוונות, יש צורך גם בשיטות איטום שונות שיתאימו לצרכים הספציפיים של המבנה הנאטם. ככלל, השלבים העיקריים בעבודה יהיו איטום הסדקים שנוצרו בקירות החיצוניים בחומר מיוחד, ולאחר מכן ציפוי הקיר בחומר המונע ספיגת מים, בהתאם לסוג הקיר או החיפוי שמכסה אותו.

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

במקרים מסוימים, מאחר ומדובר בחלקם החיצוני של מבנים ולא הפנימי, ישנה בעיית נגישות המצריכה פתרון ייחודי שיסייע לבעלי המקצוע להגיע למקור הרטיבות באופן בטוח שגם יאפשר להם לעבוד בנוחות. לעתים ניתן לפתור את הבעיה באמצעות הקמת פיגומים או הרמת מנוף, אבל ישנם מקרים בהם אין ברירה אלא לבצע איטום בסנפלינג, בו איטום הקירות נעשה על ידי איש מקצוע שתלוי באוויר באמצעות מערכת חבלים המחזיקה אותו בזמן שהוא מבצע את עבודתו. היתרון של הסנפלינג הוא היכולת לבצע את העבודה תוך זמן קצר בהרבה מאשר זה הנדרש להקמת פיגומים או הרמת מנוף.

חשוב לעשות זאת נכון

האיטום החיצוני של מבנה משפיע רבות גם על הבידוד הפנימי שלו, וכאמור, גם על היסודות שלו. מאחר וישנו ריבוי של שיטות וחומרי בניה, ומגוון רחב של תקלות משנה הנגרמות על ידי הרטיבות, יש צורך באיש מקצוע מיומן, מנוסה ובעל ציוד מתאים כדי לבצע את העבודה היטב. שימוש בטכניקה או בחומרים לא נכונים עלולים לגרום לנזקים ברמות שונות של חומרה, ולכן במקרה של גילוי רטיבות בקירות החיצוניים של מבנה חשוב מאוד שלא להסתמך על פתרונות חובבניים ולהזמין איש מקצוע אמין ומנוסה שיפתור את הבעיה כהלכה.

המאמר באדיבות חברת איטום פז המבצעת איטום גגות ומגוון עבודות איטום נוספות.

השארת תגובה