תלמדו: כך עושים פוליש לרצפה

הרצפה הישנה נמאסה עלינו, המראה שלה עם השנים נראה דלוח ומכוער ולא נראה לנו, שניתן ליפות אותה כך שתתאים לבית. כשאתם מקצבים סכום מסוים לשיפוץ אתם לפעמים מוותרים על הדברים החשובים באמת, ומשקעים סכום לא מבוטל על מה שבאמת ניתן לחסוך

פ2
פ2
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

חושבים לשדרג את מראה הבית חשוב מאד שתזכרו, 50% מנראות הבית הן הרצפות ולכן, פוליש לרצפה הוא פתרון מבריק וזול.

ישנן לא מעט פתרונות על מנת ליפות את רצפת הבית לא תמיד יהיה נכון, להחליפן ולבזבז כסף רב שאפשר לחסוך.

בדרך כלל כשאנו מחליטים לשפץ את הבית עולה במחשבתנו החלפת הרצפה הישנה, לרגע לא עולה בדעתנו להישאר עם הרצפה הקיימת. הרצפה הישנה נמאסה עלינו, המראה שלה עם השנים נראה דלוח ומכוער ולא נראה לנו, שניתן ליפות אותה כך שתתאים לבית. כשאתם מקצבים סכום מסוים לשיפוץ אתם לפעמים מוותרים על הדברים החשובים באמת, ומשקעים סכום לא מבוטל על מה שבאמת ניתן לחסוך. החלפת רצפה בדירה או בית שגודלו כמאה מ"ר, עלות ההחלפה במקרה הזול ביותר יעלה כעשרים אלף שקל וחבל על הכסף. במאמר זה נמנה כמה פתרונות שיכולים לא רק לחסוך כסף, אלא גם כן להתאים את הרצפה הקיימת לאופי השיפוץ שתבצעו.

פוליש לרצפה בווקס וקריסטל.

 תחילה נפתח בפתרון זול לשטח המדובר שעלותו כ-1000- 2000 ש"ח והוא, פוליש לרצפה ישנה מסוג טראצו או שיש בווקס פשוט.

פוליש ווקס הוא באמת פתרון מאד זול אך יעיל, בעזרת קרצוף עם מכונת פוליש ניתן לנקות את הרצפה היטב ולמרוח אותה בפוליש ווקס להברקה. פוליש ווקס הוא באמת מאד זול ויעיל אך אינו מחדש את הרצפה, לכן ניתן ללטש את הרצפה בעזרת רשתות יהלום להסרת השכבה העליונה של הרצפה. ליטוש ברשת יהלום יסיר את השכבה העליונה של המרצפת כך שאם יש כתמים עליה, יתגלה המרקם היפה שלה. במקרה זה גם הברקה בווקס פשוט ייתן לה מראה יותר מבריק מאשר קרצוף רגיל, והמראה יישאר לזמן ארוך. אפשרות שנייה היא הברקה בעזרת קריסטל, פוליש קריסטל נעשה במגנזיום בעזרת צמר אלומניום המחדיר את החומר לאריחים. הברקת קריסטל לא רק שמבריקה את הרצפה לאורך זמן ארוך מאד, אלא גם משלבת אתה פתרונות חשובים. קריסטל אינו מחליק כלל ואינו משאיר סימנים כשגוררים רהיטים על הרצפה, והמראה שלו מראה רטוב כאילו הרצפה לאחר שטיפה. במידה והרצפה ספגה כתמים, עדיף ללטש קודם ברשתות יהלום, להסרת השכבה הישנה.

המחירים לפוליש קריסטל בשטח של 100 מ"ר נעים בין 2000 ל 3000 ש"ח ובהשוואה להחלפת ריצוף, הפתרון בהחלט זול מאד.

ליטוש אבן לרצפה.

 ליטוש אבן לרצפה ישנה הוא באמת הפתרון לכל רצפה העשויה אבן, וכשמדובר ברצפת שיש שעלותם גבוהה מאד, הפתרון מושלם.

רצוף שיש פשוט כמו שיש חברון או שיש חלילה נע בין 250 ל300 ש"ח למ"ר, ושיש יקר יותר יכול להגיע עד 700 – ל800 ש"ח למ"ר. לא מעט אנשים אינם חסים על רצפה יקרה זו ומחליפים אותה, ברצפת גרניט פורצלן או כל ריצוף זול יותר, על מנת לשדרג את מראה הבית. האם הם חשבו לרגע שניתן לחדש את השיש ברמה גבוהה ביותר בעזרת ליטוש אבן, והאם ניתן לתכנן את השיפוץ לפי הרצפה הקיימת, התשובה בהחלט כן. ליטוש אבן נעשה בדרך הבאה, תחילה פותחים את החריצים בין אריח לאריח עם דיסק יהלום בעומק של ס"מ והרוחב של 3 מ"מ, וממלאים בדבק שיש בגוון מתאים. לאחר סתימת החריצים מלטשים את הרצפה במכונת ליטוש כבדה, מכונה זאת מיישרת את הבדלי הגובה בין האריחים ויוצרת משטח אחיד. ליטוש הרצפה ליישור גורם לחספוס והשלב הבא הוא החלקתה בעזרת יהלומים עדינים. לאחר החלקת הרצפה מבצעים על הרצפה הברקת קריסטל, ובמקרים רבים אף מורחים אותה בסילר למניעת ספיגה.

אנו ממליצים על ליטוש זה לא רק בשיש, אלא גם לרצפה פשוטה שהופכת למראה שיש והמחיר,  70 – 80 ש"ח למ"ר.

פוליש לרצפת צפחה.

 רצפת צפחה הייתה הלהיט של סוף שנות השמונים והתשעים המוקדמות, רצפה זו היא מדהימה וכן, פוליש לרצפת צפחה מחדש אותה.

זה נכון שלאחר שרצפה זו הוזנחה המראה שלה הוא אינו יפה בלשון המעטה, אבל להחליף אותה, תהיה פשוט שטות וטעות פטלית. רצפה זו ניתנת לחידוש בתהליך יחסית זול, וחוזרת למראה הראשוני שלה שהוא פשוט מהמם. כל מה שצריך לעשות הוא לקרצף את הרצפה עם חומצת מלח מדוללת במים עם מכונה ולאחר מכן, למרוח אותה בסילר. חשוב מאד להשתמש בסילר המחזיר את הצבע המקורי שלה, ולאחר מכן להבריק עם פוליש לרצפה המתאים לה.

המחיר המומלץ לטיפול ברצפת צפחה נע בין 25 ל- 35 ש"ח למ"ר, והטיפול ברצפה זו מחזיק לשנים רבות במינמום השקעה.

אנו בחברת cleaning-service מבצעים כל סוג של פוליש לרצפה ברמה גבוהה מאד, ומתחייבים לאחריות ארוכת טווח על כל שירות שניתן. כמו כן אנו שולחים נציג שלנו לפני, על מנת לבצע הדגמה שתוכל לתת לכם את האפשרות לראות, כיצד תראה הרצפה שלכם בסיום. לסיכום אנו נותנים לכם חומר למחשבה, האם באמת כדאי לכם להחליף את הרצפה ולבזבז כסף רב, או שאתם יכולים להשקיע זאת במוצרים שבאמת ישדרגו לכם את השיפוץ, ויעשירו את מראה הבית.

השארת תגובה