הנשיא חנך את בית הכנסת שעמד בסכנת סגירה

מרן ראש הישיבה, נשיא מועצת החכמים הגר"ש כהן הגיע לחזק את מניין אברכים שעמד בפני סכנת סגירה על ידי העירייה ואף קבע במקום מזוזה

חכם שלום
חכם שלום
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

התרגשות רבה ניכרה בקרב תושבי שיכון ה' לרגל בואו של מרן נשיא המועצת הגר"ש כהן למשא חיזוק והתעלות לאברכי השיכון ומתפללי בית המדרש מנין אברכים אשר עומד תחת נשיאותו. מנין אברכים בשיכון ה' הוקם לפני כשנתיים ומחצה לאור הצורך הגדול של אברכי השכונה להקים ולבסס מקום של תורה.

כזכור, לפני כחצי שנה בנו בנין של קבע בתוככי השכונה והיו בסכנת פינוי ע"י העירייה, ובחסדי שמים ע"י ברכתו ועידודו של מרן – מנין הקבע ממשיך להתקיים.

בשבועות האחרונים עלו אברכי הקהילה אל מרן והודו לו על סיועו לבנין ביהמ"ד, ובקשו שיבוא לביהמ"ד על מנת לחזק את בני הקהילה, מרן נעתר לבקשתם והגיע ביום שני בערב ומסר שיעור בעומקה של הלכה ובענינא דיומא במשך כשעה ארוכה.

לאחר מכן כתב אות בספר התורה שיוכנס בקרוב לביהמ"ד, ובירך את כל העוזרים והמסייעים לבנין המקום שיזכו לבנים תלמידי חכמים בעלי מידות טובות.

ביציאתו של מרן, כשהוא מלווה בשירה אדירה ע"י מאות בני התורה קבע מזוזה בכניסה לביהמ"ד. על פני המשתתפים ניכר רשמי החיזוק וההתעוררות הגדולים מבואו של מרן.

השתתפו במעמד רבני השכונה הגרמ"ב זילברברג והגר"י חממי וראש ישיבת אור אברהם הגר"ל פנחסי. כמו כן השתתפו במעמד המרומם נציגי העיריה סגני רה"ע הרב אליהו דדון, הרב גדליהו בן שמעון וחברי העיריה הרב יעקב זכריהו והרב ישראל בן ששון.

 

השארת תגובה