אורח מברזיל וברכה מצולמת: פורום המלמדים

פורום מנהלים ומחנכים לגיל הרך נערך ע"י מרכז איגוד הת"תים # בתכניה: הרצאות, החלפת חוויות ועצות וברכות למחזיק התיק החדש

הפורום
הפורום
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

השבוע התכנס בבית 'שתילי אריה' בירושלים פורום המנהלים היועצים והמחנכים לגיל הרך, ליום עיון שהוקדש כולו לראשית היום של החניך במסגרות הגיל הרך.

סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק חינוך חרדי, אברהם בצלאל, שנבצר ממנו להגיע, שלח דברי ברכה, בהם הביע אמון מלא במנהלים ובמחנכים העושים עבודת קודש בחינוך ילדי ישראל לתורה ויראת שמים: "הילדים הרכים של כולנו הם כשתילים ביד האומן-בידכם, ואני רואה בחוש את הרצון שלכם להוסיף עוד ועוד ידע בעיצוב השתילים הרכים שיהפכו לאילנות גדולים".

הרב רפאל קליינמן, מרצה נודע ומנהל ת"ת 'המאור' מסאו פאולו בברזיל, ריתק את הקהל שהמחיש כיצד יכול המחנך להיכנס לנעליו של הילד ולראות מתוכם את הצרכים הייחודיים של כל חניך וחניך. כמו כן, הרחיב על חשיבות שעה ראשונה בגן הילדים וקבלת התלמידים.

הרב מנחם לבקוביץ', מנהל ת"ת 'לב שמחה' באשדוד, הנחה בטוב טעם סיעור מוחות אודות האתגרים החינוכיים העומדים בפני מנהלים ומפקחים. המנהלים והמחנכים והיועצים חלקו את התובנות שרכשו במשך השנים עם עמיתיהם למקצוע והעלו תובנות חדשות להתמודדות עם קשיים בגיל הרך.

היועץ החינוכי הרב אהרון ברנדווין, הציג את התמונה וזווית הראיה הייחודית שיכול המנהל לקבל מנקודת המבט של מי שעומד וצופה מן הצד בחניכים. צפייה המאפשרת לו לגלות נקודות שהמחנך לעיתים אינו מבחין בהם.

את הפורום נעל הרב יצחק גולקנופף נשיא איגוד התתי"ם, שראשית בירך את סגן ראש העיר החדש ומחזיק תיק חינוך חרדי אברהם בצלאל, לרגל כניסתו לתפקיד: "אני מכיר את הרב בצלאל ואין לי ספק שהוא האיש הנכון והראוי לשאת באחריות הכבדה של ניהול החינוך החרדי בירושלים. אני בטוח שהוא יעמוד לימין המנהלים ואנשי החינוך ויסייע בפיתוח החינוך החרדי בירושלים". לאחר מכן הודה גולדקנופף לחברי הפורום על יום העיון המוצלח, שהעניק כלים מקצועיים לאנשי הצוות החינוכי בגיל הרך.

השארת תגובה