ממועצת ההימורים למנכ"ל עיר הקודש

איציק לארי, מנכ"ל הטוטו היוצא, ימונה למנכ"ל עיריית ירושלים • מיהו הרכש החדש ומה חושבים חברי המועצה החרדים על המינוי?

איציק לארי
איציק לארי
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

לאחר שבחן בשבועות האחרונים מספר מועמדים לתפקיד, הודיע ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, על בחירתו במנכ"ל הטוטו איציק לארי לתפקיד מנכ"ל העירייה בכפוף לאישור משרד הפנים ומועצת העיר. לדברי הנציגים החרדים בספרא, דבר המינוי לא הובא לאוזניהם עד לפרסומו, והם מקווים לעבודה פורייה עם הרכש החדש.

לארי (54) מתגורר בשכונת בית הכרם בבירה. למעלה מ- 8 שנים הוא מכהן כמנכ"ל הטוטו, בשנים אלה הביא להכפלת הכנסות הטוטו מ 1.5 מיליארד ₪  ל- 3 מיליארד ₪ כיום. הודות לכך הוקמו בשנים אלה במימון הטוטו אלפי מתקני ספורט בכל הארץ גם בתחום ההישגי וגם למען הקהילה והנוער. לארי היה שותף מרכזי בגיבוש והובלת תכנית המתקנים הלאומית הרב שנתית בהיקף 5.5 מיליארד שקל.

לפני כשנתיים, עמד לארי בעין הסערה, לאחר שמשרד האוצר הציע לקצוב את כהונת מנכ"ל הטוטו לחמש שנים, בעיתוי לא מקרי: שלשה חודשים לפני שללארי מלאו חמש שנים בתפקיד.

חברי כנסת רבים התרעמו על הניסיון, משום שלדבריהם, זו הדרך של האוצר לאלץ את לארי להסכים עם הרפורמה של המועצה להסדר הימורים, מהלך כלכלי רחב היקף עם משמעות של מיליארדי שקלים.

בשיחות שלא לציטוט עם חברי מועצה חרדים בספרא, טוענים אלו כי דבר המינוי לא הובא קודם לידיעתם, אך לדבריהם, הם לא ציפו לכך, בהיות ומנכ"ל היא משרת אמון של ראש העיר. "אני עומד מול ראש העיר ישירות, והוא אחראי למלא את כל ההתחייבויות שיש לו מולנו, לא ענייני מי המנכ"ל, הוא יצטרך לפתור את הדברים מולו".

חבר מועצה אחר פיזר ערפל במילים: "עיריית ירושלים היא לא טוטו, מדובר בעיר הכי מורכבת בעולם, עם המון בעיות מבניות וסוגיות סבוכות שעל סדר היום. אני מאד מקווה ומייחל שלארי יתברר כאיש הנכון במקום הנכון".

ראש העיר משה ליאון אמר: "מלאכת איתור מנכ"ל חדש לעירייה הושלמה היום ואני שמח על כך. לארי הוא האיש הנכון במקום הנכון. יש מאחוריו עשייה והישגים אדירים, הוא ירושלמי והעיר ותושביה יקרים ללבו. אני משוכנע שעל פי החזון שלי יוביל לארי את העירייה למצוינות למען תושבי ירושלים".

ליאון נפרד מהמנכ"ל היוצא אמנון מרחב: "אני מודה לאמנון מרחב על עבודתו למען העיר והעזרה בחודשי הקליטה הראשונים ומאחל לו בהצלחה בהמשך".

המנכ"ל המיועד איציק לארי, אמר: "אני מודה לראש העיר על האמון שהוא נותן בי והזכות שהוא מעניק לי. אני מודע לאתגר העצום שבתפקיד ומתחייב לפעול בהתאם למדיניות ראש העיר למען תושבי ירושלים".

 

=== איציק לארי, ברכות ===

השארת תגובה