לב חם ואוהב // משה ארנס

משה ארנס
משה ארנס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השבוע היינו בטקס ההלוויה של שר הביטחון לשעבר, מר משה ארנס ז"ל, ראש הממשלה ונשיא המדינה סיפרו על אישיותו המיוחדת, על עשייתו במשך כה שנים רבות למען עם ישראל. ההיכרות שלי ושל משפחתי עם מר ארנס היא בפן אחר, המאפיינת אישיות שונה מזו המתוארת בתקשורת, אישיות אישית ומשפחתית, אדם מיוחד שגר צמוד לביתנו, בית חב"ד בסביון.

למרות המרחקים שיש בין הבתים בסביון, התיידדנו מאוד עם משפחתו, ילדיי היקרים הלכו אליהם כמעט בכל ערב שבת לאחל שבת שלום, לפעמים גם עם חלה טרייה שזה עתה רעייתי הכינה לכבוד השבת, ומר משה ז"ל ורעיתו מיוראל היו משוחחים עם ילדיי עד שנהיו בקשר חם מאוד. גם כשמשה היה באמצע מסלול צעידתו היומית והיה רואה את ילדינו היה נעצר, מתעניין בכל אחד עם שמו הפרטי ושואל בשלומו, כי זו הייתה אישיותו, איש משפחה עם לב חם ואוהב.

במהלך המפגשים שהיו לנו, שוחחנו רבות על ענייני הדת, משה שמח מאוד לראות את התנועה הרבה שיש במהלך כל השנה לבית חב"ד, ואמר כי זה מחמם את הלב לראות איך אנשים שאינם שומרי תורה-ומצוות, מהיישוב סביון, עם כל הסטיגמה שיש בנושא, מגיעים לבית חב"ד ומרגישים בבית.

באירוע חנוכה לפני שנתיים, כיבדנו אותו להדליק את נר ראשון של חנוכה בהדלקה ציבורית שנערכה בבית התרבות ביישוב, לפני ההדלקה, כאשר הבאתי לו את דף הברכות הוא לא רצה להסתכל ואמר את כל הברכות בעל-פה במנגיגה המסורתית. הסיפורים הללו מעידים על אישיות מיוחדת שלא הכרתם, יהודי גדול עם לב רחב.

ביום שני, זמן קצר לאחר שהתפשטה השמועה על פטירתו בקרתי עם רעיתי בביתו, כאשר הוא עדיין היה שם, כאבנו את כאבם, חיזקנו ועודדנו. לפני שיצאנו מיוראל, רעיתו של מר משה הראתה לנו מה עומד במרכז הבית, מתנה מיוחדת של נרות שבת קודש עם הקדשה אישית שביתי הגדולה הכינה להם לראש השנה האחרון.

בעז"ה בית חב"ד סביון יקיים מספר פעילויות בשנה הקרובה לעילוי נשמתו. יהי זכרו ברוך.

השארת תגובה