בת ים – ניו דלהי: שיעור חוצה גבולות

ניחוח בינלאומי: כיתת הדיפלומטיה של תיכון חדש דרכא בבת ים ערכה שיעור משותף עם כיתה בניו דלהי, הודו

אילוסטרציה: חדרי המחשבים בסיעור מוחות
אילוסטרציה: חדרי המחשבים בסיעור מוחות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כיתת מגמת הדיפלומטיה מתיכון חדש דרכא בבת ים, ערכה השבוע שיעור משותף יחד עם קבוצת תלמידים מניו דלהי שבהודו, באמצעות שיחת סקייפ חוצת גבולות ומסך מפוצל. השיעור נערך במסגרת ארגון ג'נריישן גלובלס המארגן שיעורי וידאו בין כיתות בעולם בנושאים משתנים, זאת על מנת שהתלמידים ילמדו אודות תרבויות אחרות ויחוו ניהול שיח מעמיק בשפות זרות.

לקראת השיעור שנערך עסק בנושא של זהות ושייכות, כל מורה, בישראל ובהודו, קיבלה שיעור הכנה עליו עברה עם התלמידים, במסגרת שיעור ההכנה המורה והתלמידים אף הכינו שאלות בכדי לקיים דיאלוג מעמיק שיוביל לדיון מול הצד השני.

השיעור התקיים במשך שעה וחצי והתלמידים מאוד נהנו וגם סיפרו שהיה להם שונה לראות את בני גילם ממקומות אחרים בעולם, איך הם מתנהגים ועל מה הם מרגישים בנוח לדבר ועל מה לא.

במסגרת התאמת מערכת החינוך למאה ה-21, משרד החינוך פתח את מגמת לימוד זו במטרה לחנך את בני הנוער להסברה בין-לאומית, לחזק את לימודי האנגלית, ולהקנות לתלמידים את הכלים הטובים ביותר לקראת השתלבותם באקדמיה ובתעשייה. במשרד החינוך מדגישים, כי תלמידים שיבחרו במקצוע דיפלומטיה ותקשורת בין-לאומית בשפה האנגלית יעשו זאת בנוסף על בחינות בגרות החובה באנגלית, מה שיקנה להם זכאות ל- 5 יחידות נוספות בשפה האנגלית.

שיעורים משותפים וחוצי גבולות מסוג זה, הינם חלק מתכנית שמקדמת רשת דרכא בכל אחד מ 32 בתי הספר שלה בכל רחבי הארץ. התכנית Darca Global Leadership Skills מפתחת מכלול שלם של כישורים גלובליים, שליטה בשפה האנגלית כשפה דבורה ומכלול ערכים רב תרבותיים.

אסתי ברק, מנהלת מגמת דיפלומטיה ותקשורת: "מגמת הלימוד שבחרו התלמידים מספקת להם חוויות והתנסויות של מגוון נושאי שיחה ומפגשים עם מגוון רחב של תרבויות. המגמה מלמדת לא רק דיפלומטיה, כי אם גם על סובלנות והקשבה. במסגרת המגמה התלמידים יוצאים לכנסים ויוצרים קשרים, במקרה הזה הם יכלו לחוות חוויה בינלאומית בלי לצאת מהכיתה".

השארת תגובה