תקוות השכונות: במפלגות החברתיות רוצים את גואטה

כוחו האלקטורלי של הח"כ החברתי לשעבר נאמד בסקרים פנימיים ב2-3 מנדטים • לפחות שתי מפלגות כבר מנהלות מגעים ופעילי ליכוד בולטים מעוניינים להציבו כמועמד בפריימריז

יגאל גואטה. צילום: כל הזמן
יגאל גואטה. צילום: כל הזמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שנה וחצי לאחר שאולץ להתפטר ממפלגת ש"ס בכנסת, הופך ח"כ לשעבר יגאל גואטה לאחת הדמויות היותר מחוזרות במערכת הבחירות הנוכחית, כשלפחות שתי מפלגות מעוניינות לשבץ אותו במקום ריאלי ועוד כמה מגששות.

גואטה, שהפך בתקופת כהונתו לקול האותנטי של השכונות והפריפריה, מחוזר על ידי גורמים ברשימתה של אורלי לוי, וכמו גם ב'כולנו' וברשימתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. בנוסף, נודע ל'קו עיתונות' כי פעילים בכירים בליכוד דוחקים בו להתמודד בפריימריז.

בעבר הכחיש גואטה בשיחה עם 'קו עיתונות' את ההצעה שפורסמה בזמנו מטעמו של יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, שחפץ לשלבו ברשימה. אך לא מן הנמנע כי המאבק על 'תדמית חברתית' יוביל שוב את המחנה הציוני לפנות אליו.

באחת הרשימות המעוניינות בשירותיו, מסבירים כי המאמץ לשלבו הגיע לאחר סקר פנימי, שבחן ומצא כי תרומתו האלקטורלית נעה בין שניים לשלושה מנדטים, "בבחירות בהן רוב המפלגות שמתמקדות בנושאים חברתיים נמצאות על גבול אחוז החסימה, כוח כזה משמעותי במיוחד".

השארת תגובה