חשיפה: שרון גל שוב בדרך לכנסת

איש התקשורת והפוליטיקאי לחצי שנה, שרון גל, במגעים מתקדמים לקראת צירופו לרשימת 'הימין החדש' • מועמדים וודאיים: שקד, בנט, שולי מועלם, קרוליין גליק ושירלי פינטו. בספקולציות: גל הירש, רון פרושאור ושפי פז

שרון גל
שרון גל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

איש התקשורת שרון גל במגעים מתקדמים להצטרפות למפלגת 'הימין החדש'. על פי המידע שהגיע ל'קו עיתונות', בין גל לבין בנט התקיימו לא מעט פגישות, עוד מימי האחרון בראשות 'הבית היהודי', כשגם בנט וגם שקד מעוניינים לראות את גל במקום בכיר ברשימתם. כעת, נותרה ההכרעה בידיו של גל, שנוטה ללכת על המהלך.

שרון גל, עיתונאי ואיש ימין פופולארי, הבליח לרגע בזירה הפוליטית, כשנכנס לכנסת האחרונה במפלגת 'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן. ביומו הראשון בתפקיד הניח על שולחן הכנסת את הצעת חוק עונש מוות למחבלים, הצעה שלא התקבלה. חצי שנה בלב החזיקה הקריירה הפוליטית של שרון גל, והוא החליט להתפטר מהכנסת, לדבריו בשל חוסר יכולת להשפיע מהאופוזיציה.

עם עזיבתו את הכנסת, חזר גל לעיסוקו בתקשורת וכיום הוא מגיש תכנית בוקר ברדיו 'גלי ישראל'. כאמור, הוא עשוי לחזור לסיבוב שני במסגרת המפלגה החדשה של בנט ושקד. את המטרה המוצהרת שלהם לשלב בין דתיים לחילוניים, ניתן למצוא בדמותו של שרון גל, שלאורך השנים נע בין התחזקות וחזרה בתשובה לבין חילוניות. משך 3 שנים חבש כיפה, בהמשך הסיר אותה, עוד בהמשך השיב אותה וכעת הוא אינו חובש כיפה אך מגדיר עצמו כ"מסורתי".

נכון להיום, השמות הוודאיים שיהיו ברשימת 'הימין החדש' הם חברת הכנסת שולי מועלם – שפרשה עם בנט ושקד – והעיתונאית קרוליין גליק. מצטרפת טרייה נוספת היא שירלי פינטו, פעילה חברתית חירשת שלוחמת למען אנשים עם מוגבלויות. ראשי המפלגה ממשיכים לתור במרץ אחר שמות נוספים שיזניקו אותה וייתנו לה מומנטום חיובי.

על פי דיווח ב'כאן רשת ב" וב'ידיעות', מספר אישים נוספים קיבלו הצעה להצטרף למפלגת 'הימין החדש': שפי פז, תושבת דרום תל אביב וממובילות המאבק לגירוש המסתננים, ורון פרושאור, לשעבר שגריר ישראל באו"ם ומבכירי הדיפלומטים הישראליים.

שם נוסף שעלה הוא תא"ל גל הירש, מי שמועמדותו למפכ"לות סוכלה בחקירות משטרה שעד רגע זה לא העלו מאומה, וגוררות זעם ציבורי רב. במעמד השקת ספרו, הודיע הירש כי באופן רשמי כי פניו לפוליטיקה, אך לא הכריז דרך איזו מפלגה. לצד הפניות מ'הימין החדש', גם במפלגת 'הליכוד' רוצים לראות את הירש בשורותיהם – מה שיתכתב טוב עם הנרטיב המרכזי שילווה את הבחירות: הצגת רשויות החוק באור שלילי.

תגובת שרון גל לא התקבלה. פרושאור מסר בתגובה: "גם אחרי יותר מ-30 שנה בשירות הציבורי יש לי עוד הרבה לתרום למדינה. הבחירות הקרובות אכן מהוות הזדמנות, אולם טרם קיבלתי החלטה אם להצטרף למערכת הפוליטית". שפי פז אמרה ל-ynet: "יש דיבורים, אבל בשלב זה אין תגובה מצדי".

מפלגת 'הימין החדש' העניקה את אותה תגובה לכל אחד מהשמות שעלו: "אנחנו מברכים על העניין הגדול והתמיכה שמגלה מפלגת 'הימין החדש', ולא יכולים להתייחס ספציפית לכל ספקולציה. בבוא הזמן, נעדכן על הרכב הרשימה".

7 תגובות
  1. רק לא שפי פז…

  2. חקי חיון , שרון גל עבריין עולם תחתון.

  3. אני לא מסוגלת לסבול את הפרצוף הדוחה שלו

  4. אלגאוי הוא הבדיחה הכי גרועה של הבחירות האלה

  5. אם אורן חזן מתמודד שוב, אז, זה אך מתבקש שגם אפס מאופס כמו אלגאוי יתמודד גם. שניהם חברים. מין מצא את מינו. מעניין בגלל איזו פרשיה אלגאוי שוב יחליט לפרוש מהכנסת, אם הוא בכלל יבחר. חתיכת אפס.

  6. שרון חי בסרט שמישהו יבחר בו. הוא לא יודע בכלל מה מימינו ומה משמאלו. טיפש.

  7. שרון הוא חתיכת טומטום!!!
    הוא מחפש רק איך לעשות כסף בכדי לכסות את החובות שלו.

השארת תגובה