ברגע האחרון: הנחה 40% בתרופות מצילות חיים

ח"כ אמסלם ביקש לקדם חוק להורדת העלות היקרה על תרופות אונקולוגיות ומצילות חיים אלא שנדחה על ידי משרדי האוצר והבריאות – עם סיום המושב הוא בכל זאת מציג הישג בתחום

תרופות
תרופות
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

יושב ראש הקואליציה דודי אמסלם שזו לו הקדנציה הראשונה כחבר כנסת, הגיש לפני 4 שנים, בשבוע הראשון לכהונתו כח"כ הצעת חוק שביקשה להטיב עם חולים אנקולוגיים אשר אין ידם משגת לרכוש את התרופות היקרות שלרוב מיועדים להציל את חייהם. אלא שבתום דיונים שקיים עם האוצר ועם מערכת הבריאות הבין כי יוזמתו תידחה על הסף ולא תזכה לגיבוי מהמערכת, החליט לנקוט ביוזמה עצמית כדי לממש את חזונו שנבע בהמשך לטרגדיה משפחתית אותה חווה בעצמו.

היום פרסם ח"כ אמסלם הודעה בה הוא מסכם בהצלחה את המאבק ומברך על המוגמר:

"לפני כתשע שנים, בדצמבר 2009, נפטרה רוזי ז"ל (44), רעייתי ואם לשני ילדיי, לאחר מאבק במחלה קשה. כשבוע לאחר השבעתי לכנסת הגשתי הצעת חוק לזכרה ובשמה של אשתי המנוחה – "חוק רוזי", במטרה לאפשר לחולים במחלות חשוכות מרפא להאריך את חייהם. במשך כמעט שנתיים קיימתי עשרות דיונים ופגישות במטרה לקדם את הצעת החוק ורק לאחר שהגעתי להסכמה עם משרדי האוצר והבריאות החלטנו לוותר על הצעת החוק בגלל אילוצים טכניים והפקדנו את הטיפול בנושא בידי עמותות וולנטריות שמסייעות במתן תרופות ובאמצעותן אף הצלחנו להגדיל את הסיוע באופן משמעותי".

"לפני מספר ימים נחתמו ההסכמים ובקרוב מאוד נעניק את השירות הכל כך חשוב הזה לחולים באמצעות העמותות שייבחרו. הפרויקט אותו יזמתי בשיתוף ובסיוע של משרד הבריאות ומשרד האוצר, יעניק הנחה של עד 40% על תרופות אונקולוגיות מצילות חיים".

"זה המקום להודות לשר האוצר משה כחלון שנרתם לנושא במלא הכוח, ליאיר פינס, לשעבר סגן אגף התקציבים באוצר ורויטל טופר ממשרד הבריאות שליוו אותי וסייעו לי לאורך כל הדרך. הרעיון הזה נולד מתוך כאב, דמעות וייסורים. בעז"ה שלא נזדקק ונהיה בריאים!"

השארת תגובה