זיופי הבחירות בבית שמש: חודשיים וחצי 'עבודות שירות'

עו"ד אושר רובינגר ממשרד ד"ר י.וינרוט ושות' שייצג את דוד תפילינסקי אחד הנאשמים בתיק: " כתב האישום תוקן משמעותית ובית המשפט גזר על מרשי עונש של חודשיים וחצי עבודות שירות"

עיריית בית שמש
עיריית בית שמש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשנת 2013 נערכו בחירות לרשויות המקומיות בישראל. בערב הבחירות משטרת ירושלים פשטה על דירה בעיר בית שמש וגילתה עשרות תעודות זהות ואמצעי התחזות כמו פאות, משקפיים וזקנים מזויפים. בעקבות חשיפת המשטרה, התגלה ניסיון להטות את הבחירות לטובת המתמודד לראשות העיר משה אבוטבול ממפלגת החרדים "כוח". לאור כך, בית המשפט המחוזי בירושלים ביטל את הבחירות והורה על עריכת בחירות חדשות בעיר. בהמשך פתחה המשטרה בחקירה פלילית וחקרה עשרות אנשים בחשד לעבירות של הצבעה שלא כדין וקבלת דבר במרמה.

בשנת 2016 הוחלט להגיש כתב אישום נגד שמונה נאשמים שסומנו כיוזמים והמנהיגים של פרשת זיוף הבחירות ביניהם גם דוד תפילינסקי כשהפרקליטות הודיעה כי בכוונתה לבקש עונשי מאסר בפועל. אחרי משא ומתן ממושך מול הפרקליטות בעניינו של מר תפילינסקי והליך גישור מול סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים , הפרקליטות תיקנה את כתב האישום באופן משמעותי והסכימה להגביל את עצמה לעונש של שלושה חודשי עבודות שרות בלבד. היום גזר בית המשפט על תפילינסקי עונש של חודשיים וחצי עבודות שרות בלבד.

עו"ד אושר רובינגר ממשרד ד"ר י. וינרוט ושות' מסר בתגובה: " ההר הוליד עכבר. במשך כל השנים טענו כי מר תפילינסקי לא היה מיוזמי פרשת זיוף הבחירות וכי חלקו בפרשה היה שולי ומזערי. בתום הליך גישור ממושך, ולאחר שבית המשפט הבהיר באופן חד משמעי כי מעשיו של תפילינסקי נמצאים ברף הנמוך של העבירה, הפרקליטות קיבלה את עמדתנו ותיקנה את כתב האישום באופן משמעותי. בעקבות כך נסוגה הפרקליטות מכוונתה הראשונית לבקש עונש של מאסר בפועל ובסופו של יום גזר בית המשפט על תפילינסקי עונש של חודשיים וחצי עבודות שרות".

השארת תגובה