טאבלטים – הלהיט הטכנולוגי הבלתי צפוי של המאה העשרים ואחת

כיום, נמכרים מדי שנה מיליונים רבים של טאבלטים חדשים וכל יצרניות האלקטרוניקה הגדולות פיתחו ומפתחות טאבלטים משלהם

טאבלט, צילום: פוטולה
טאבלט, צילום: פוטולה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

את האופן בו נראה העולם בשנת 2019, לא יכולים היינו לחזות בשנת 1999. אמנם עברו רק עשרים שנים, אך קצב הפיתוחים והשינויים הטכנולוגיים המואץ משנה את העולם שלנו לבלי היכר במהירות מסחררת. בכל זאת, גם לפני כמה עשורים יכולים היינו לנחש ניחושים מושכלים בנוגע לכיוון אליו צועדת הטכנולוגיה. כמו שהיום כבר ניתן לצפות כי בעוד כמה עשורים רובנו ניסע במכוניות שנוהגות בעצמן, כך בשנות התשעים של המאה הקודמת ניתן כבר היה לנחש כי האינטרנט צפוי לשחק תפקיד דומיננטי בעולם בעתיד, וכי הטלפונים הסלולריים ילכו וישתכללו, וכך יהיו נפוצים יותר. מה שאף אחד לא יכול היה לצפות הוא דווקא את הטאבלטים – מבחינות רבות, הטאבלט הוא הלהיט הטכנולוגי הבלתי צפוי והפופולארי ביותר של ימינו.

ממלא אחר צרכים רבים אשר אינם ברורים במבט ראשון

תגובה נפוצה של אנשים רבים אשר צפו בסטיב ג'ובס משיק את האייפד הראשון (אירוע אשר במובן מסוים סימן את תחילת עידן טאבלטים) הייתה – בשביל מה אנחנו צריכים מכשיר שכזה? בין המחשב הביתי או הנייד לסמארטפון (אשר הושק גם כן באותן שנים), מדוע יש צורך במין מכשיר ביניים שכזה? התשובה לא איחרה לבוא, והופנמה בקרב מיליונים על גבי מיליונים של צרכנים בכל רחבי העולם. כיום, נמכרים מדי שנה מיליונים רבים של טאבלטים חדשים וכל יצרניות האלקטרוניקה הגדולות פיתחו ומפתחות טאבלטים משלהם.

כפי שהתברר לכולנו, הטבאבלט בהחלט עונה על לא מעט צרכים אשר הסמארטפון מצד אחד, והלפטופ מצד שני, אינם מספקים להם מענה הולם. החל מצפייה של סרטים באוטובוס או ברכבת בזמן הנסיעה לעבודה ועד לסדרנים ומפיקים אשר זהו כלי העבודה המרכזי שלהם – הטאבלט משתלב הן בעולם האישי – ביתי והן בעולם המקצועי באופן נרחב ביותר, מה שהופך אותו לנפוץ ופופולארי יותר ויותר בעולם. גם הספקנים הגדולים ביותר, אשר במשך שנים לאחר השקת האייפד הראשון לא מוכנים היו להכיר בנחיצותו בחיי היומיום בעידן הדיגיטלי, מודים בשנים האחרונות כי מכשיר זה הוא ההפתעה היעילה, הבלתי צפויה והגדולה ביותר בטכנולוגיה הדיגיטלית של שני העשורים האחרונים.

האייפד כחוליה מרכזית בשרשרת השינויים שיוצרת אפל בעולם

אי אפשר כמובן לדבר על טאבלטים בלי לדבר על אייפדים. אחרי הכל – במשך תקופה ארוכה התייחסו מיליוני אנשים אל טאבלטים כאל אייפדים, שכן הטאבלט הראשון הוא כמובן האייפד של אפל, מה שעדיין נחשב לטאבלט המתקדם והמוביל את התחום.

מבחינות רבות, מהווים האייפדים חולייה מרכזים ומשמעותית בשרשרת השינויים העמוקים שיוצרת החברה המסחרית הגדולה ביותר בעולם כיום – אפל, בעולם המודרני. מה שהתחיל עם מהפכת המחשבים האישיים בשנות השבעים והשמונים של המאה העשרים ונמשך עם מהפכת האייפוד בתחום הנגנים, ואז כמובן האייפון אשר השיק את עידן הסמארטפונים, המשיך לפתח מוצרים ותחומים טכנולוגיים חדשים לחלוטין, ובראשם כאמור תחום הטאבלטים. נראה כי האייפד מהווה את אחת הדוגמאות הבולטות והמעניינות ביותר לגודל ועומק השינויים שיוצרות ענקיות טכנולוגיה כמו אפל בעולם, שינויים אשר באים לכדי ביטוי ברור וישיר בחיי היומיום של כל אחת ואחד מאיתנו.

להתעדכנות לגבי דגמים של טאבלטים בחנויות כולל אייפדים, טאבלט אסוס, לנובו, סמסונג ואחרים גלשו לחנות באינטרנט המציגה דגמים ואביזרים נלווים למכירה אונליין

השארת תגובה