בני ברק: התעורר אחרי הברית לבנו

המתנדבים והניצול
המתנדבים והניצול
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

דניאל בן זהבה. רבבות יהודים בכל רחבי הארץ התפללו בשבוע החולף, עשרות ספרי תהילים נאמרו ובבתי כנסיות רבים נתלו פתקים להתפלל לרפואתו.

דניאל, אברך צעיר ממרכז בני ברק, התמוטט בביתו סמוך ונראה לכניסת השבת שעברה.

הסיפור אף תפס כותרות רבות בעיתונים ובאתרי החדשות לאחר שנודע כי אך לפני ימים מספר נולד לדניאל ורעייתו בנם בכורם.

"הבית כבר היה מאורגן, השולחן ערוך והאוכל על הפלטה" מספר יחזקאל גולדרייך, חובש מתנדב של ארגון הצלה במד"א. "היינו מוכנים לצאת לבית הכנסת כשלפתע קיבלתי קריאה על גבר כבן 30 שהתמוטט בביתו".

יחזקאל יצא מיד עם רכבו לכתובת ובהגיעו ראשון לדירה גילה כי האברך שוכב מחוסר הכרה. הוא אבחן כי ישנו דופק חלש אך בעקבות כשל נשימתי חמור, האיש לא מצליח לנשום בכוחות עצמו.

יחזקאל, כונן ותיק בארגון הצלה, העניק מיד מענה רפואי ראשוני. יחד עם החובש הבכיר מאיר רוטנשטיין והחובש יוסי ברויער שהגיעו מיד אחריו הם נתנו לאברך סיוע נשימתי.

כעבור מספר דקות פונה דניאל על ידי צוות טיפול נמרץ של מד"א בראשותו של הפארמדיק גיא ארזי לבית החולים איכילוב כשהוא מונשם ובמצב קשה ולא יציב.

קולות הסירנה של ניידת הטיפול נמרץ הנוסעת במהירות ברחובות העיר התערבבו עם קולות הצפירה המבשרים על בואה של שבת המלכה.

דניאל שכב כשהוא מחוסר הכרה ומונשם ארבעה ימים.

ביום ראשון הגיע ה"בעתו וזמנו" של בנו. טקס ברית המילה התקיים באחד מבתי הכנסת בעיר כששמחת המשפחה מהולה בעצב על החוסר של האב ועל אי הוודאות המרחף מעל מיטתו. הבן נקרא ניתאי.

למחרת ביום שני, התייצב מצבו והוא התעורר במיטתו בבית החולים. בחלוף עוד יומיים הוטב מצבו משמעותית והרופאים החליטו לשחררו להמשך מנוחה בביתו.

דניאל שהספיק במעט להתאושש ביקש ממשפחתו ליצור קשר עם החובשים שהגיעו לביתו והצילו את חייו.

מתנדבי הצלה, יחזקאל גולדרייך, מאיר רוטנשטיין ויוסי ברויער, התרגשו מאוד מבקשתו של דניאל ואכן הגיעו לביתו לבקרו. האברך הודה בהתרגשות למתנדבים וביקש לשמוע מהם מה קרה מכיוון שלדבריו אינו זוכר דבר וחצי דבר מאותו ערב שבת.

מתנדבי הצלה תיארו בפניו את שארע, שיתפו איתו את תחושותיהם מהמקרה וסיפרו לו על ההיענות הגדולה שהייתה בתפילות לשלומו.

בסוף המפגש הם אף ערכו צילום משותף כמזכרת למתנתו של בורא עולם. לדניאל הוא נתן חיים ולניתאי ואמו הוא העניק בעל ואבא במתנה.

השארת תגובה