מאתגר את הקואליציה: "תכנון אסטרטגי"

האופוזיציה ברחובות מפשילה שרוולים: בישיבת מועצת העיר העלה יו"ר 'רחובותי' מתן דיל סדרת דרישות מראש העיר רחמים מלול

דיל ומלול
דיל ומלול
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הם הבטיחו להיות אופוזיציה לוחמנית ולפי הפעילות בשטח נראה כי פניהם של חמשת חברי סיעת 'רחובותי' לחמש שנים של מלחמות התשה לקואליציה החדשה שהושבעה רק לפני חודש בלבד.

אתמול (רביעי) בערב התכנסה מועצת העיר לישיבתה השנייה, כאשר על הפרק הונחו שלל הצעות לסדר מטעם האופוזיציה וביניהם הדרישה לקיים "תכנון אסטרטגי לרחובות".

בהצעה לסדר שהוגשה על ידי מתן דיל נכתב, כי קיימות תכניות מהירות לתוספת עשרת אלפי דירות אשר יוסיפו לרחובות כ – 80 אלף תושבים מה שלכשעצמו דבר מבורך, אלא שלדברי דיל, לא ניתן להוסיף כמות כזאת של תושבים ללא דיון מקדים ויסודי אשר ילבן את הנושא מכל צדדיו.
דיל תוהה, "האם נלקח בחשבון כיצד הפיתוח והבנייה העתידית ישפיעו על ההכנסות של העיר והתנהלותה הכלכלית?".

בהצעתו לסדר דורש מתן דיל את הנושאים הבאים: להציג את כלל התכניות המקודמות והחזון שעמד עד כה לנגד עיניי ראש העיר, לקבל כל מידע וסטטוס עדכני של מצב התכניות, תתקבל חוות דעת והערכה של השפעת התכניות וקצב מימושן על מערך התחבורה, התעסוקה, התקציב העירוני (הכנסה והוצאה לתושב), להציג מידע אודות הסכם גג ההולך ומתגבש – היקפו ותכולתו, לקיים דיון ציבורי של מועצת העיר לגבי נחיצות התכניות, תעדופן על פני תכניות אחרות המוקדמות וכן לקבל החלטה על גיבוש תכנית אסטרטגית לפיתוח העיר רחובות. תכנון כולל אשר יבטא את חזונה התכנוני של העיר לפני אישור וקידום הותמ"לים.

במכתב ששיגר לראש העיר מבהיר דיל, כי בהתחשב בגידול האוכלוסייה המשמעותי שרשמה העיר רחובות בעשור האחרון, הרי שלעיר רחובות אין עדיין נכון להיום תכנית מתאר כוללנית מה גם שלדבריו, "קצב המימוש לבניה למגורים מהיר יותר מבנייה של מרכזי המסחר והתעשייה באזורים אלו, דבר שעלול לפגוע באיזון ההכנסות בין מגורים לבין מסחר ותעשייה.

השארת תגובה