מקאזאן לניו ג'רזי: חוגגים בר מצווה בירושלים

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בסוף השבוע שעבר, מטעם ארגון 'ברית אברהם' ניו ג'רזי, בהנהלת השלוחים הרב מרדכי ורעייתו שטערנא שרה קנלסקי, הביאו משפחה של יהודים עולי רוסיה מהקהילה בניו ג'רזי ומהתומכים של הארגון – לחגוג בר מצווה בירושלים עיה"ק.

החגיגה נערכה ברוב פאר והדר בשלושה שלבים:

השלב הראשון – עליה לתורה בכותל המערבי – שריד בית מקדשנו – ביום חמישי.

השלב השני – תפילה על קברי האבות הקדושים וסיור מרתק במערת המכפלה, וכן סעודת בר מצווה שמחה במיוחד עם חיילי צה"ל בחברון, בארגון של השליח הרב איציק ניימרק הפועל עם חיילי צה"ל בדרך קבע בחברון.

השלב השלישי – עליה לתורה בשבת קודש, בבית הכנסת הגדול בירושלים.

הרב מרדכי קנלסקי מספר לנו, כי האבא של נער הבר מצווה נולד בקאזאן, והם חיו שם בתור משפחה שלא ידעו שום דבר על היהדות, חוץ מזה שהם יהודים. הסבא (של נער הבר מצווה) החליט להוציא את משפחתו מרוסיה,מכיוון שבמקום עבודתו אמרו בפניו דברים נגד יהודים.

ואע"פ שהוא היה המנהל במקום העבודה, עם משכורת מאוד טובה ועם רכב פרטי ודירה (משהו נדיר לתקופה ההיא!), הוא וויתר על הכל ויצא מרוסיה עם משפחתו לארה"ב – מדינת החופש. ובבואו לארה"ב, ארגון 'ברית אברהם', עשה ברית לשני בניו (אביו של נער הבר מצווה ואחיו).

השבוע, חגג הנכד השלישי את הבר מצווה שלו, בירושלים, ועקב בריאותו של הסבא, לא יכל לטוס לחגיגה, אבל במהלך האירוע הוא אמר בטלפון למשפחתו כי "עכשיו זה הניצחון שלו מול הרוסים", שהנכד נהיה בר מצווה במקום הכי קדוש בעולם.

השארת תגובה