מעייני הישועה: "הביקורים מזיקים לבריאות החולים"

המנהל הרפואי של בית החולים מעיני הישועה פרופ' מוטי רביד בהודעה למבקרים: "מי שלא חש בטוב – יתכבד להישאר בבית, שכן אחרת עלולה מצוות 'ביקור חולים' להיות למצווה הבאה בעבירה" • הסיבה: "אנשים חולים עם חום נכנסים לבקר מאושפזים ובכך מסכנים בהידבקות את כל החולים, המבקרים ואנשי הצוות"

אמבולנס בבית החולים מעייני הישועה. צילום: איחוד הצלה
אמבולנס בבית החולים מעייני הישועה. צילום: איחוד הצלה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

לאור כניסת מבקרים חולים לבית החולים, פרסמה דוברות המרכז הרפואי מעיני הישועה – הודעה חשובה במיוחד לציבור, מטעם המנהל הרפואי פרופ' מוטי רביד: "המטופלים המאושפזים במרכז הרפואי מעיני הישועה נהנים מביקור חולים של קרובי משפחה וחברים בשיעורים העולים בהרבה על שיעור ביקורי החולים בבתי חולים אחרים.

"מצוות ביקור חולים מביאה למטופלים שמחה ועידוד ומסייעת בהחלמתם. אולם אליה וקוץ בה, מבקרים החשים ברע, ובמיוחד כאלה החולים במחלות חורף וכעת גם בחצבת רואים עצמם עדיין מחויבים לבקר את קרוביהם ובכך גורמים להדבקה של מטופלים, מבוגרים אך במיוחד תינוקות וילדים.

"בית החולים אינו מבצר, אין לנו דרך ואף איננו רוצים לסגור את שערי בית החולים מפני מבקרים. אולם, חובה על הציבור להימנע מלבקר קרובים וחברים אם הם עצמם מרגישים חולים. נזלת שיעול וחום ובמיוחד מחלת חום ופריחה מכל סוג שהוא מחייבת להישאר בבית כדי למנוע הדבקה של אחרים", נמסר.

השארת תגובה