חברי מועצה? יש לכם חנייה חינם

31 חברי מועצת העיר מוזמנים לחנות חינם לאורך כל שעות היממה בכל חלקי העיר • ההגבלה: לצרכי עבודה בלבד • ומה מתקדם עם הבטחת הבחירות לחנייה חינם לתושבים?

חניה בבני ברק
חניה בבני ברק
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

אחת מהבטחות הבחירות של ראש העירייה משה ליאון הייתה חנייה חינם לכל תושבי העיר. באחרונה חזר על הבטחתו ואמר כי הנחה את העיריה להיערך לכך, אך עד שזה יצא לפועל, לפחות 31 נבחרי הציבור, חברי מועצת העיר, יזכו להקלה משמעותית, בדמות חנייה חינם בכל שעות ביממה, בכל רחבי העיר.

במכתב שקיבלו השבוע חברי מועצת העיר ממזכיר העירייה עידו רוזנברג, התבקשו החברים להעביר את מספר הרכב שלהם שייקלט במערכת העירונית ויזכה אותם בפטור מתשלום דמי חנייה. המזכיר מדגיש כי האישור ישמש את חבר המועצה בלבד ולא כל נהג אחר ברכב וכי הוא לא מאשר חנייה באדום-לבן או במקומות שמסכנים תנועה או הולכי רגל.

הגבלה משמעותית נוספת שקשה להעריך כמה מהחברים יקיימו אותה או כיצד ניתנת לאכיפה, היא בסעיף האומר כי הפטור מתשלום דמי החנייה יהיה תקף "במסגרת תפקידו של חבר המועצה בלבד", לאמור, לא קניות לשבת או אסיפת הילד מהגן. יצוין כי הפטור מתשלום חנייה החל כבר מאז הקדנציה השנייה של ברקת.

כזכור, במצע הבחירות שלו, הבטיח ראש העירייה משה ליאון כי "לכל תושב ירושלים יונפק תו חניה עירוני, שיזכה אותו בפטור גורף מתשלום עבור חניה בכחול לבן ברחבי העיר. במרכז העיר הפטור יוגבל לשעתיים הראשונות, ולאחר מכן יחול תעריף מוזל של עד 10 שקלים. זאת כדי להימנע מיצירת עומסים בצירים מרכזיים ואפשרות לתחלופת כלי רכב חונים".

בכנס מכון ירושלים שנערך לפני כשבועיים, הצהיר ליאון כי ההבטחה תתממש בקרוב והסביר כי היא לא פופוליסטית אלא עניינית: "אני לא מדבר על חניה ליום שלם, אלא מישהו שמגיע לעשות קניות וצריך לשלם עם הפנגו את השעה הראשונה והשנייה זה לא הגיוני ולא חכם. יכול להיות ש-7 שקלים לשעה לא משפיע על כולם, אבל יש גם כאלה שכן ולכן הנחתי את מנכ"ל העירייה לתקציב של 2019 בין שעה לשעתיים חינם לתושבים".

השארת תגובה