סוף לסאגה? הרכבת מעסיקה רק גויים בשבת

חבר מועצת העיר בני ברק, יעקב וידר נפגש לישיבות עבודה גם עם השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין, וגם עם שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ. השרים הודיעו על שורת בשורות לתושבי בני ברק

יעקב וידר עם שר התחבורה
יעקב וידר עם שר התחבורה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

אחרי תקופה ארוכה של נתק בין משרד התחבורה ועיריית בני ברק, ששיאו בהפגנה שהתקיימה לפני חודשים אחדים מול חפירות הרכבת הקלה בבני ברק, ולאחר שעיריית בני ברק הפסידה בהליכים שניהלה מול משרד התחבורה בבית המשפט, נפגש בסוף השבוע שר התחבורה, ישראל כץ, עם מקורבו יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד במועצת העיר בני ברק.

וידר העביר לשר את בקשת תושבי בני ברק לשינוי תוואי הרכבת התחתית המתוכננת בגוש דן, בנוסף לרכבת הקלה, כך שגם היא תעבור בבני ברק ותפחית את עומסי התנועה בעיר, והשר קיבל את הבקשה.

בהמשך הפגישה שבר השר את השתיקה שגזר על עצמו מול ההפגנות והמחאות בטענה לחילולי שבת בעבודות הרכבת בבני ברק, והצהיר כי לא היה בהן כל צורך מכיוון ש"אין ולא יהיו חילולי שבת בבניית הרכבות ומתבצעות בשבת רק עבודות תת קרקעיות למניעת קריסת תשתיות שהן פיקוח נפש וגם זה על ידי עובדים שאינם יהודים בלבד".

בהודעה שפורסמה בסיום הפגישה נמסר כי "וידר העלה בפני השר שורת נושאים הנוגעים לציבור החרדי", וכי "וידר שיתף את השר במצוקה התחבורתית החמורה בבני ברק והצורך בשדרוג מערכת התחבורה הציבורית, סלילת נת"צים, מוניות שירות, תחבורה שיתופית ועוד ועוד".

בנוסף, גם השר לאיכות הסביבה, ח"כ זאב אלקין, הגיע לביקור מיוחד בעיר שבסופו התארח בלשכתו של וידר, שם הכריז כי משרדו יעמיד באופן מיידי תקציב נכבד לקידום החינוך הסביבתי בבתי הספר ובגני הילדים בבני ברק. כזכור, במערכת הבחירות הציג וידר תכנית ניקיון לעיר שבבסיסה מערך חינוכי לשמירה על הניקיון, וכעת הושג המקור התקציבי לכך.

יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד במועצת העיר, מסר בתגובה: "אני מאמין שאחרי הבחירות צריך לקיים את מה שהובטח לפני הבחירות, ולכן מצע הבחירות שפרסמתי הוא תכנית העבודה שלי עכשיו".

השארת תגובה