הילד תובע את התלמוד תורה: 2.5 מליוני שקלים

תביעה הוגשה נגד עיריית אלעד, משרד החינוך ותלמוד תורה בעיר בעקבות פציעת תלמיד בן 12 כששיחק בכדור בחצר בית הספר

אילוסטרציה: משחר בכדור
אילוסטרציה: משחר בכדור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תביעה על סך 2.5 מיליון ₪ הוגשה השבוע נגד עיריית אלעד, משרד החינוך ות"ת בעיר אלעד על ידי הוריו של ילד שנפצע בעת משחק כדור בחצר הת"ת בעיר.

הילד כבן 12 שיחק להנאתו בכדור במגרש שבחצר הת"ת ונתקל במכשול אשר היה מונח על רחבת הכניסה לבית הספר והתנגש בעוצמה עם גופו בשער הכניסה לבית הספר ונחבל בשיניו. כתוצאה מהתאונה שתי שיניו הקדמיות של התובע נתלשו ממקומם והוא הובהל לקבלת טיפול רפואי דחוף בבית החולים שניידר בפתח תקווה.

בכתב התביעה שהגיש עו"ד תומר לינר מומחה לתביעות ביטוח ונזיקין נכתב כי הנתבעים "לא דאגו להשגחה מספיקה ו/או הולמת על התלמידים במהלך ההפסקה ו/או במהלך הסתובבות בשטח בית הספר; לא דאגו לפיקוח ו/או השגחה הולמת בעת ששיחקו התלמידים בשטח בית הספר ו/או לא דאגו לסביבת לימודים בטוחה בכלל ובעת יציאת התלמידים מהכיתה לשטח בית הספר ו/או לא דאגו לפיקוח והסרת מכשולים בשטח בית הספר ולא פיקחו כלל על התלמידים בהפסקות".

עו"ד לינר טוען בכתב התביעה כי "במעשיהן ובמחדליהן המתוארים לעיל, הפרו הנתבעות חובות חקוקות, לרבות אלה הקבועות בנהליי משרד החינוך ובכלל זה חוזרי מנכ"ל, שנועדו להגנת ציבור התלמידים והתובע בהם, לרבות ומבלי לגרוע חוזר מנכ"ל עז 3(א) הקובע בסעיף 10.4.4 ג כי: " יש לוודא שאזור המתקנים שבו הילדים משחקים אינו מכיל חפצים זרים העלולים לפגוע בהם" (עודכן נובמבר 2016 וחל על בתי ספר לחטיבות צעירות) וכן חוזר מנכ"ל תשעד/7(ג), א' אדר ב' התשע"ד, 03 במרץ 2014, אשר קובע את אופי הפעילות בבית הספר והשגחת המורים ובין היתר נקבע בסעיף 3.2.2.ב כי האזור בו נפגע התובע היה צריך להיות נתון תחת השגחה של מורה תורן".

בחוות דעת רופא שיניים מומחה שהוגשה לבית המשפט נכתב כי "שיניים 11 ו-21 עברו שברי תלישה ובעקבותיהם טיפולי שורש … יחד עם זאת השיניים יצטרכו המשך שיקום ומעקב לכל חייו וטיפול משקם עם הגיעו של מאיר לגיל 18.

בנוסף, לאור הזמן הממושך עד קבלת הטיפול, וכן התחלה של ספיגה דלקתית של השורש, וכן על פי הספרות המקצועית הרלבנטית קיים סיכוי גבוה של ספיגה חיצונית של השורש בהמשך החיים וצורך בביצוע השתלות שתי השיניים הקדמיות".

השארת תגובה