בילויים בתל אביב לשומרי מסורת

אם מעדיפים לקבל את השבת ולשמור על קדושתה באווירה יותר נינוחה, טוב לדעת שיש לא מעט מלונות שומרי שבת ברחבי העיר שמראש מיועדים עבור הציבור הדתי, כך שמתאפשר לשהות לצד משפחות נוספות ששומרות שבת

תל אביב, צילום PIXABAY
תל אביב, צילום PIXABAY
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ת"א ידועה כעיר שמותר בה הכול, כעיר שמתהדרת בגלימה חילונית ואף כעיר שמשמיעה רעש בכל הנוגע לסגירת עסקים בשבתות. עם זאת, אל תמהרו לשפוט – העיר ת"א שפתוחה לכולם, גם פותחת את שעריה לציבור שומרי המסורת, אם רק תתנו לה הזדמנות. סקרנים מה היא יודעת להציע לציבור המסורתי? המון! אז איפה מתחילים?

שבת בת"א

אם אתם עומדים להעביר את השבת בעיר הלבנה, יש לדעת שעם כניסת השבת העיר תמשיך לשמור על אותה אנרגיה גבוהה, ואף תעלה הילוך, וזאת כי בערב שישי רבים מבקשים לצאת ולבלות. אך תל אביב מעניקה לא מעט חוויות גם בעבור הציבור הדתי, מכאן שאם מעדיפים לקבל את השבת ולשמור על קדושתה באווירה יותר נינוחה, טוב לדעת שיש לא מעט מלונות שומרי שבת ברחבי העיר שמראש מיועדים עבור הציבור הדתי, כך שמתאפשר לשהות לצד משפחות נוספות ששומרות שבת, ליהנות ממיקום יחסית שקט ואם רוצים, ניתן לבקר באחד מבתי הכנסת המרשימים שפרושים בעיר. מה עושים בשבת בבוקר? מטיילים בשדרות העיר, צועדים בטיילת הנעימה, עורכים סיבוב בין בתי הכנסת באזור, מטיילים בשדרות רוטשילד המוצלות שבין היתר משלבות פסלים ובאופן כללי נהנים מאווירה ייחודית.

אין כמו ים

אין לבקר בת"א בקיץ מבלי להגיע לים, ועל כן טוב להכיר רצועות חוף יחסית מבודדות ואף חוף נפרד שמיועד עבור דתיים וחרדים. חוף נורדאו הנו החוף הנפרד היחיד בעיר. עבור נשים הוא פתוח בימי ראשון, שלישי וחמישי ועבור גברים הוא פתוח בימי שני, רביעי ושישי. בחוף תמצאו כל מה שחוף מושקע מציע: מתקני ספורט, מתקנים לילדים, סככות הצללה, מיטות שיזוף, תאי שמירה, WIFI חופשי, קיוסק, מלתחות ושירותים.

טיולים בעקבות ספרים

מבקשים לשלב בין בילוי בעיר לבין תרבות? ת"א מהווה יעד נהדר – מציעה אינספור גלריות, מוזיאונים ותערוכות מתחלפות. בנוסף, אם המטרה לשלב בין טיול תרבותי לבין חוויה לכל המשפחה, ניתן לבחור באחד ממסלולי הטיולים המאורגנים בעקבות סיפורים וסופרים. כך למשל מומלץ להצטרף לטיול מזמר ביפו העתיקה בעקבות "קזבלן", או לטיול בעקבות סיפורי "חסמב"ה" הנוסטלגיים עליהם כולנו גדלנו ועוד.

בית התפוצות

בית התפוצות מהווה חיבור חשוב לעם היהודי. במקום מחכה לכם אמנות איכותית, תערוכות מתחלפות, חיבור להיסטוריה היהודית, דמויות מפתח של העם היהודי, אפליקציה שמזמינה לבקר בשורת בתי כנסת ועוד. מדובר במוקד חשוב וחוויתי עבור חיבור הדור הצעיר לשורשיות העם היהודי.

נמל יפו

אין להגיע לת"א מבלי לעצור בנמל יפו – אחד הנמלים הקדומים בעולם כולו. מלבד העובדה שעדיין ניתן למצוא בו דייגים, הוא גם מציע שלל גלריות, מסעדות כשרות (כגון "קפה קפה", "לחם בשר", "קפה גרג", "אושי אושי", לחמים" וגם "פרש קיטשן"), נוף כחול של ים, מרחב משחק ומדי פעם גם מופעים ותערוכת – הישארו מעודכנים.

עיר ששייכת לכולם

ת"א הינה עיר מדהימה עבור כל נופש, ועל כן גם אם אתם שומרי מסורת, אתם צפויים ליהנות מאוד – למצוא שלל מוקדים ששווים ביקור, מגוון מסעדות כשרות ושלל אתרים ששווים עצירה אינם מבדילים בין אדם עם כובע, כיפה או אוזניות. ת"א שייכת כולם – הגיעו וגלו!

השארת תגובה