ארדן: "איימן עודה עבריין תומך טרור"

כזכור, הטילה ועדת האתיקה נזיפה חמורה על עודה, לאחר שהאשים את ח"כ דיכטר כי בתקופת כהונתו כראש השב"כ, שלח אנשים לרצוח את ערפאת

איימן עודה (צילום הכנסת)
איימן עודה (צילום הכנסת)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שהוגשה נגדו קובלנה לוועדת האתיקה על ידי יושב ראש הרשימה המשותפת חבר הכנסת איימן עודה, שיגר השר לביטחון פנים גלעד ארדן מכתב לוועדת האתיקה בו הוא מאשים את עודה בתמיכה בטרור.

"בחודש מאי האחרון, לאחר שנמנעה כניסתו של ח"כ עודה לביקור עצור בבית חולים, תקף עודה לעיני כל את השוטר שמנע ממנו את הביקור וקילל "אתה אפס", כמו כן במהלך פינוי היישוב הלא מוכר אום אל חיראן, השתתף ח"כ עודה בהפגנות אלימות מול שוטרים שבאו לבצע את עבודתם, והתעמת איתם", כך השר ארדן במכתבו.

ארדן ממשיך, "תלונתו על אלימות של שוטרים לכאורה כלפיו, נסגרה בהמשך במחלקה לחקירות שוטרים. בנוסף, ח"כ איימן עודה מגבה באופן שגרתי פעולות של בניה בלתי חוקית ותוקף את משטרת ישראל כאשר היא מבצעת את תפקידה במקרים רבים נוספים".

בנוסף ציין השר ארדן כי רק "בחודש יוני האחרון, השתתף עודה בכנס של ארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין", על מנת להביע הזדהות עם ארגון שפל זה".

"לאחר שהוצאתי צו סגירה כנגד האירוע, וכאשר הגיעו השוטרים לפנות את הכנס, ח"כ עודה התעמת איתם. בעקבות אירוע זה, יושב ראש הכנסת אף הודיע כי יגיש תלונה לוועדה ברשותך".

יצוין, מזכיר ארדן במכתבו, כי עוד לפני כן, הטילה ועדת האתיקה נזיפה חמורה על עודה, לאחר שהאשים את ח"כ אבי דיכטר כי בזמן ששירת כראש שירות הביטחון הכללי, שלח אנשים לרצוח את ערפאת ועוד שלל האשמות בוטות ואלימות".

"עוד הגדיל עודה לעשות, וביקר בכלא את הטרוריסט המורשע מרואן ברגותי, אשר אחראי באופן ישיר לרצח חפים מפשע, פעולה שיש בה משום שפלות מוסרית, והתבטאתי כנגדה כבר אז, ואין ספק שיש בה גם משום הבעת תמיכה והזדהות עם מעשיו של המחבל ברגותי".

השר ארדן ציין במכתבו כי מדובר בדוגמאות בודדות בלבד לאלימות של עודה כלפי אנשי כוחות הביטחון, ותמיכה של ממש בארגוני טרור וסייענים: "כשר לביטחון הפנים הממונה על משטרת ישראל, אינני יכול להעלים מכך עין ולעבור על התקפותיו ופעולותיו בשתיקה. התבטאתי כנגד אירועים אלו בשעתם, ואמשיך להעלות לסדר היום הציבורי את פעולותיו החמורות של חבר כנסת וראש מפלגה בישראל, ולהיאבק בהן, שכן הן בגדר עבריינות ותמיכה ממשית בפעולות המסכנות את הציבור הרחב".

השארת תגובה